Makedonija: Pobede Eurofarm Pelistera 2 i Radoviša - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Makedonija: Pobede Eurofarm Pelistera 2 i Radoviša

Makedonija: Pobede Eurofarm Pelistera 2 i Radoviša

U zaostalom meču 7. kola grupe B  makedonskog šampionata, Eurofarm Pelister 2 je na svom terenu savladao ekipu Prilepa 28:25 (17:10). Sjajno veče imao je i tim Radoviša, pošto je ubedljivo pobedio Junior kod kuće 39:27 (22:11).

Pred praznim tribinama dvorane „Boro Čurleski“, momci Aleksandra Jovića su veći deo posla protiv Prilepa odradili u prvom poluvremenu. U nastavku je usledilo opuštanje, ali je zaliha bila dovoljno velika da gosti nisu imali realnu mogućnost da ugroze očekivani trijumf ekipe iz Bitolja.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Kuzmanoviski sa šest i Stoilevski sa pet golova, dok se na drugoj strani istakao iskusni Gruzijac Čanturija sa čak 11 pogodaka.

Radoviš je bio apsolutno dominantan u duelu sa Juniorom, od samog početka domaći tim je počeo da melje rivala, poveo sa 6:1 i u ranoj fazi meča rešio pitanje pobednika. Već u prvom delu prednost Radoviša postala je dvocifrena, a najviše je bilo plus 12, koliko je bilo i na kraju susreta,

Ivica Iliev je briljirao sa 11 golova, dok je Barjaktarević na drugoj strani bio najbolji sa pet pogodaka.