Eurofarm Pelister lako sa Metalurgom, Ohrid ponovo minimalno poražen - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister lako sa Metalurgom, Ohrid ponovo minimalno poražen

Eurofarm Pelister lako sa Metalurgom, Ohrid ponovo minimalno poražen

U petak je odigrano četiri meča devetog kola makedonskog šampionata. Najviše pažnje izazvao je duel Metalurga i Eurofarm Pelistera na Autokomandi, koji su gosti sjajnom igrom lišili svake neizvesnosti – 25:38 (11:21).

Petu uzastopnu pobedu u domaćem takmičenju, tim Željka Babića obezbedio je u ranoj fazi meča. Sekelji je spustio rampu od početka, a šutersko raspoloženje Taboade i Božića Pavletića odveli su „Zelene“ do ogromnih 12:3 već u 15. minutu, i tada je već sve bilo jasno.

Ostatak meča protekao je u rutinskom odrađivanju posla favorita, s tim što je u jednom trenutku drugog poluvremena prednosti iznosila i plus 16 – 15:31.

Markoski, Madžovski i Božić-Pavletić bili su najefikasniji u pobedničkim redovima sa po pet golova. Svi igrači Pelistera su se upisali u strelce, izuzimajući defanzivca Kukoskog.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Turčin Ozturk, strelac devet golova.

Najuzubdljivije bilo je u okršaju Tinex Proleta i Ohrida, koji je domaći tim dobio 25:24 (11:11). Imala je ekipa iz Skoplja plus dva u završnici, i uspela da sačuvao oba boda. Odlučujuči je bio gol Pecakovskog za 25:23, pošto su „Gladijatori“ imali vreme samo da ublaže poraz, četvrti uzastopni.

Upravo je Dejan Pecakovski prednjačio sa osam pogodaka, koliko je na drugoj strani postigao Dodić, jedan više od Krivokapića.

Sigurne pobede kod kuće ostvarili su Prilep i Butel.