PAKET 24 PL: Dvocifrene pobede Nexea i PPD Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanHrvatska PAKET 24 PL: Dvocifrene pobede Nexea i PPD Zagreba

PAKET 24 PL: Dvocifrene pobede Nexea i PPD Zagreba

U prvim odigranim susretima 8. kola Paket24 Premijer lige, vodeći sastavi PPD Zagreb i Nexe nastavili su pobjednički niz. U Paket24 Premijer ligi – Ligi A, PPD Zagreb je drugi put ove sezone pobijedio Rudar, dok je u Paket24 Premijer ligi – Ligi B, Nexe slavio protiv Bjelovara, također drugi put u sezoni.

Osim početnog vodstva koje je zabilježio Rudar, ostatak utakmice je u potpunosti pripao PPD Zagrebu koji je u Kutiji šibica pokazao da je u svim segmentima bolji od gostiju. Vodstvo domaćina raslo je iz minute u minutu, a na predah se otišlo s rezultatom 17:8. U nastavku se ništa značajnije nije promijenilo pa tako PPD Zagreb s konačnom pobjedom 30:20 piše nove bodove na tablici. Prvi strijelac kod domaćina bio je Edin Klis s osam pogodaka, Davor Ćavar dodao je sedam. Kod gostiju bez istaknutog pojedinca pa su tako Vid StarčevićTomislav Štajnkler i Karlo Skendrović, svaki s po tri pogotka, najbolji strijelci Rudara u ovoj utakmici.

Rukometaši Nexea su protiv Bjelovara opravdali ulogu favorita te su bez većih poteškoća stigli do novog slavlja u domaćoj ligi. Nakon sjajne pobjede u Europskoj ligi, igrači Nexea su kao uragan ušli i u ovu utakmicu te već u 8. minuti imali vodstvo 5:0. U takvom izdanju, Bjelovar im nije mogao parirati. Na poluvremenu je prednost momčadi Branka Tamšea iznosila velikih 11 pogodaka (21:10). Do kraja, prednost Nexea je još rasla do konačnih 42:25 na semaforu. Prvo ime kod slavljenika bio je Ivan Vida s osam golova, uz na vratima raspoloženog Morena Cara s 12 obrana. Kod Bjelovara, osam zgoditaka Petar Lulić i sedam Vanja Šehić.