Eurofarm Pelister siguran, Golden Art parirao jedno poluvreme - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister siguran, Golden Art parirao jedno poluvreme

Eurofarm Pelister siguran, Golden Art parirao jedno poluvreme

Tri dana po osvajanju Superkupa Makedonije, a u poslednjem meču drugog kola domaćeg šampionata, Eurofarm Pelister je kao domaćin opravdao ulogu favorita protiv Golden Arta 32:25 (14:14).

„Zeleni“ nisu blistali u ovom duelu, ali su slomili otpor rivala u drugom poluvremenu i upisali planirane bodove bez drame u završnici. U drugom delu prvog poluvremena, Golden Art je imao blistave trenutke i preokrenuo na plus dva, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Ipak, za deset minuta igre u nastavku, domaćin je preko Hosnija stigao do 20:17. Kada se razbranio Kizić, prednost je narasla na plus šest, i tada je pitanje pobednika bilo rešeno. Golden Art deset minuta nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

Hosni je bio centralna figura meča sa devet golova, Susi je dodao pet, Tankoski i Đorgeski po četiri. Na drugoj strani, po pet golova Rajatovskog i Šilegova, jedan više od Jakića i Ilieva.

Ranije danas, Vardar je bio siguran protiv Butela.

Dva najjača makedonska tima imaju maksimalan učinak nakon dva kola.