Loš početak: GOG rutinski pokorio Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Loš početak: GOG rutinski pokorio Zagreb

Loš početak: GOG rutinski pokorio Zagreb

Nije dobro počela 29. sezona PPD Zagreba u EHF Ligi šampiona. U okviru prvog kola, tim Ivice Obrvana je kao domaćin poražen od danskog GOG-a 27:31 (12:18). Gosti su bili bolji rival čitavim tokom meča, i rešili pitanje pobednika već u uvodnim minutima drugog poluvremena, kada su stvorili dvocifrenu prednost.

Nadali su se hrvatski šampioni da će pred svojim navijačima, kojih je bilo manje nego što se očekivalo, savladati tim koji je viđen kao prilika za vredne bodove u borbi za osminu finala, ali se dogodio hladan tuš. Iako se ne može reći da je PPD Zagreb bio favorit, ovakav poraz svakako je hladan tuš.

Rotirao je Obrvan, tražio rešenja, ali ih nije našao, pre svega u odbrani. Ono u čemu su Danci najjači, a to je tranzicija, domaći nisu uspeli da spreče. Dino Slavić je odlično branio, nudio priliku svojim saigračima da se vrate, ali je istom merom uzvraćao Tulin na drugoj strani (9 odbrana) u prvom poluvremenu.

„Plinari“ sledeće nedelje gostuju Magdeburgu, a potom 28. septembra dočekuju Porto.

PPD Zagreb – GOG 27:31 (12:18)

PPD ZAGREB: Slavić 12 odbrana, Turčić; Čavar 1, Faljić, Klarica 4, Gojun, Srna 2, Klis 2, Musa 1, Sirotić, Matanović, Čupić 5 (2), Dibirov 4(4), Dodić, Leimeter 5, Grahovac 2.
GOG: Dorgelo, Thulin 15 obrana, 1 pogodak; Pytlick 3, Pedersen 2, Jakobsen 1, Dreyer, Tollbring 5, Madsen 3, Jorgensen 5, Leger 3, Rasmussen 3, Kildelund, Zachariassen 4, Als, Cehte 1, Olsen.

Sedmerci: PPD Zagreb 6/7, GOG 1/2

Isključenja: PPD Zagreb 4 minuta, GOG 8 minuta