Eurofarm Pelister slomio Ohrid u finišu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Eurofarm Pelister slomio Ohrid u finišu

Eurofarm Pelister slomio Ohrid u finišu

U vrlo neizvesnom meču trećeg kola plej-ofa makedonske Superlige, Eurofarm Pelister se dobrano namučio da pred svojim navijačima slomi otpor odličnog Ohrida – 31:27 (17:17). Izabranici Stevčeta Alušovskog bili su ravnopravni rival velikom favoritu do same završnice.

U poslednjih deset minuta ušlo se sa nerešenim rezultatom, kada je kvalitet, a pre svega duža klupa domaćina, došla do izražaja.

Vodio je Ohrid od počeka, imao i 13:10 na svom kontu u prvom poluvremenu, tokom kojeg „Zeleni“ nijednom nisu poveli. Ipak su uspeli da izjednače i igrom gol za gol odu na poluvreme u egalu. Ideja od iznenađenju postala je još verodostojnija kada su gosti sredinom nastavka poveli 24:22, ali je tada Pelister pojačao i došao do željenog nivoa igre.

Odbranili su se i preko Borzaša stigli do 27:25, četiri i po minuta pre kraja. Nisu „Gladijatori“ posustali, brzo su došli do viška i gola, stisli odbranu, ali je tada odlučio individualni kvalitet Fiipa Kuzmanovskog, koji je sa dva majstorska gola posle sjajnih finti u trenucima pasivnog napada rešio pitanje pobednika.

Filip Kuzmanovski je bio i najefikasniji akter duela sa devet pogodaka, dok se na drugoj strani istakao iskusni Goce Ojleski sa osam.