NIJE GOTOVO: Vardar savladao Eurofarm Pelister u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija NIJE GOTOVO: Vardar savladao Eurofarm Pelister u Skoplju!

NIJE GOTOVO: Vardar savladao Eurofarm Pelister u Skoplju!

Imao je Eurofarm Pelister da pobedom u Skoplju praktično završi šampionsku trku u Makedoniji, ali Vardar to nije dozvolio. U velikom derbiju Makedonije, crveno-crni su slavili 24:20 (12:11), i tako prišli lideru na dva boda zaostatka, šest kola pre završetka plej-ofa.

Ipak, treba istaći i da Eurofarm Pelister ima i bolji međusobni skor od Vardara zbog ubedljivije pobede u Bitolju.

Meč je odigran u sjajnoj atmosferi pod svodovima dvorane „Jane Sandanski“, koju je ispunilo više od 3.500 hiljade navijača.

Vardar je vodio skoro čitavim tokom rovovske borbe u Skoplju. Gosti su preokrenuli na 17:18, imali još 18:19 i 19:20, ali su u završnici bili bez rešenja u napadu. Vardar je uspeo da se odlepi tek u poslednjim minutima, i to tako što je finiširao serijom 5:0. Domaćin nije primio gol u poslednjih 11 minuta meča, tako da je imao priliku i da pojuri i Pelisterovih plus šest iz Bitolja, međutim, za to je bila neophodna bolja realizacija.

Najefikasniji u timu Vardara bio je Kosuke Jasuhira sa šest pogodaka, ispred Rodrigeza, Petrića i Georgievskog sa po četiri. Odličan Martin Tomovski sa 12 odbrana. Na drugoj strani, šest golova Cehtea, po četiri Radijovejića i Peševskog, uz deset odbrana Lesjaka.

U drugom meču ove runde, Alkaloid je bio siguran protiv Tinex Proleta 28:23 (15:11).