Sedmerci odlučili: Tikveš preko Partizana do trofeja na prvom memorijalu "Krste Andonovski - Ustaš" - Strahinja Simić MVP - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Sedmerci odlučili: Tikveš preko Partizana do trofeja na prvom memorijalu „Krste Andonovski – Ustaš“ – Strahinja Simić MVP

Pobednik prvog memorijala „Krste Andonovski – Ustaš“ u Ohridu je ekipa Tikveša, koji je u finalnom duelu, pod svodovima dvorane „Biljanini izvori“, nakon boljeg izvođenja sedmeraca savladala beogradski Partizan. Nakon 60 minuta, rezultat je glasio 29:29 (9:15), a u penal seriji bilo je  4:3 za makedonskog Superligaša.

Crno-beli su prokockali čak osam razlike, koliko je bilo početkom drugog poluvremena. Kavadarčani su uspeli da se vrate, a Partizanu ni prednost od 28:26 na 90 sekundi do kraja nije bila dovoljna da pobedi. Čak su gosti iz Srbije poveli 29:28 u samom finišu, ali je Strahinja Simić iskoristio sedmerac dosuđen nakon grubog faula u poslednjim trenucima, i odveo finale u penal seriju.

Tu je Velkov zaustavio pokušaj Zečevića, što je bilo dovoljno za trijumf tima Danila Brestovca.

Prethodno je Partizan u polufinalu pobedio Prolet, a Tikveš je bio bolji od domaćina Ohrida.

U borbi za treće mesto, Ohrid je savladao Prolet 27:23 (13:14).

Za MVP-ja je proglašen srpski srednji bek iz redova pobednika, Strahinja Simić (na slici), strelac čak 12 golova u finalu. Najbolji strelac i najbolji golman su članovi Partizana – Uroš Kojadinović i Andrej Trnavac.

Bila je to prva edicija memorijala posvećenom poznatom makedonskom treneru i selektoru, inače dedi aktuelnog kapitena GRK Ohrid, koji nosi njegovo ime, i Danijela Andonovskog, koji će ove sezone ponovo zaigrati za matični klub.