Vardar rutinski sa Ohridom na dan razlaza sa Vujovićem - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar rutinski sa Ohridom na dan razlaza sa Vujovićem

Vardar rutinski sa Ohridom na dan razlaza sa Vujovićem

Na dan kada je objavljen raskid saradnje sa Veselinom Vujovićem, Vardar je rutinski savladao Ohrid na svom terenu – 33:26 (17:9). Tim su sa klupe predvodili Vlado Nedanovski i Stojan Petruševski.

Poslednju utakmicu pred veliki derbi sa Eurofarm Pelisterom u Bitolju, koji je na programu sledeće srede, branilac titule dobio je možda i lakše nego što se očekivalo, pošto je pitanje pobednika rešio praktično u prvom poluvrmeneu, koje je okončao sa plus osam.

„Ribari“ su uspeli da održe neizvesnost samo u uvodnim minutima, tačnije do rezultata 7:6, kada je domaćin zategao odbranu i odlepio se serijom 6:0 na velikih plus sedam. U drugom poluvremenu, Vardar je igrao u mnogo široj rotaciji kako bi uštedeo i rasporedio snage, ali to nije nijednog trenutka ugrozilo sigurnu pobedu.

Ubedljivo najbolji strelac u pobedničkim redovima bio je Timur Dibirov sa 11 golova. Po četiri su postigli Gadža, Taleski i Miševski. Na drugoj strani, istakao se Filip Krivokapić sa sedam pogodaka.

Veliki derbi u Bitolju, vodeći timovi dočekuju sa istim brojem bodova.