Poljska ugasila slovenački san o četvrtfinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poljska ugasila slovenački san o četvrtfinalu

Poljska ugasila slovenački san o četvrtfinalu

Nakon poraza Slovenije od Poljske 26:27 (13:12), jasno je da nijedna od četiri balkanske selekcije neće videti ni četvrtfinale 25. Svetskog prvenstva u Španiji. Pošto je Srbija ranije danas tesno poražena od Francuske, iz igre je ovim neuspehom ispala i Slovenija, pa će dve pomenute selekcije u poslednjem kolu druge faze igrati bez naročitog pritiska.

Iako se rano našla u zaostatku od četiri gola, ekipa Dragana Adžića je fantastičnom serijom 7:0 preokrenula na 12:9 u svoju korist. Ipak, Poljakinje su u nastavku ponovo zagospodarile teren, ponovile najveće vođstvo (24:20), ali ga ovoga puta nisu ispustile.

Kada je Ačruk, dva minuta pre kraja, pogodila za 27:24, postalo je jasno da je poraz neizbežan. Gomilar Zickero i Ljepoja su uspele da ublaže poraz do kraja, pošto nije bilo vremena ni prilike ni za šta više od toga.

SLOVENIJA-POLJSKA 26:27 (12:13)

SLOVENIJA: Vojnović 1 odbrana, Pandžić 10 odbrana – Kramar 1, Gomilar Zickero 1, Mrmolja, Beganović, Čopi 2, Svetik, Varagić 4, Zulić 3, Ljepoja 2, Stanko 3, Zabjek, Omoregi 1, Gros 8, Jurić 1

POLJSKA: Plaček 12 odbrana, Zima, Maličkievič – Nocun 6, Rošak 5, Ačruk 4, Šaravaga, Nošek, Rosiak, Gorna 3, Matuščik 2, Gega, Balsam, Kobilinska 5, Plominska 2, Zimni

Sedmerci: Slovenija 3/3, Poljska 2/2

Isključenja: Slovenija 8 minuta, Poljska 2 minuta