Vardar teškom mukom savladao fenjeraša - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar teškom mukom savladao fenjeraša

Vardar teškom mukom savladao fenjeraša

U poslednjem meču 12. kola makedonske Superlige, Vardar je mnogo teže nego što se očekivalo uspeo da savlada poslednjeplasirano Skopje 2020 rezultatom 27:32 (13:12).

Duel fenjeraša koji još uvek nije osvojio bod i aktuelnog šampiona, rešen je tek u poslednjih 10 minuta, Pod dirigentskom palicom dve dame koje predvode ekipu sa klupe nakon odlaska Simovskog – Budimir i Althaus, novajlija u eliti zadao je pregršt muka favoritu.

Skopje je u jednom trenutku drugog poluvremena imalo i solidnu zalihu – 22:19, a neizvesnost je trajala do rezultata 26:26, kada je Vardar „dodao gas“ i rešio pitanje pobednika u samoj završnici serijom 6:1. Seriju su pokrenuli Georgievski, Taleski i Savreski.

Georgievski i Čuvara su bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po osam golova, dok je sa četiri doprineo Filip Taleski. Na drugoj strani, jakom otporu autsajdera pogocima su doprineli Aleksandar Vasilevski sa osam i Filip Vasilevski sa šest, koliko je postigao i Miševski.

Pored bodova, dobitak za Vardar je i povratak na teren golmana Alija Safara, koji je zbog povrede odsustvovao čitavim tokom novembra.