MATIĆ NEPORAŽEN NA DEBIJU: "Orlovi" remizirali sa Česima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MATIĆ NEPORAŽEN NA DEBIJU: „Orlovi“ remizirali sa Česima

MATIĆ NEPORAŽEN NA DEBIJU: „Orlovi“ remizirali sa Česima

U prvom meču pod vođstvom selektora Vladana Matića, reprezentacija Srbije remizirala je na gostovanju u Češkoj protiv domaće selekcije – 29:29 (16:15). U Jilcinu, Česi predvođeni Horakom i Jihom, nisu uspeli da savladaju svoju „noćnu moru“ – selekciju Srbije, koja ih je dva puta zaredom ostavljala bez Svetskih prvenstava, 2009. i 2011. godine. Neizvestan duel u kome su najefikasniji igrači, Pavel Horak sa jedne i Rajko Prodanović sa druge, postigli po sedam golova, završen je bez pobednika.

Vodila je Srbiju u prvom poluvremenu 14:8, ali su domaći igrači uspeli gotovo da anuliraju prednost do poluvremena. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je sreća bila na strani Čeha. „Orlovi“ su imali napad za pobedu, ali Mrkva je ostao nesavladan nakon pokušaja Nenadića…

ČEŠKA: Mrkva, Hrstka 1, Jurka 5, Becvar, Vanco 2, Jiha 2(2), Sobol, Horak 7, Mraz 2, Galia, Štehlik 4, Babak 3, Sklenak 3,Kasal, Haniš, Sindelar, Štohl,
SRBIJA: Pušica, Nikčević 5, Manojlović 1, Stanić (6 odbrana i 2 sedmerca), Ilić 2, Radivojević, Prodanović 7, Rnić, Beljanski 6, Vučković, Zelenović 5, Marjanović, Nenadić D, Nenadić P 3, Marsenić, Pešić, Đukanović (4 odbrane 1 sedmerac), Kocić.