Meškovu treće mesto, Voši junoše - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Meškovu treće mesto, Voši junoše

Meškovu treće mesto, Voši junoše

4 komentari

Kako se i očekivalo, beloruski Meškov iz Bresta opravdao je ulogu favorita u Novom Sadu i savladao domaću ekipu Vojvodine 35:24 (16:14). Sastav trenera Željka Babića na taj način osigurao je treću poziciju na kraju regularnog dela sezone, dok će Novosađani takmičenje u regionalnoj ligi završiti sa dve pobede, četiri remija i 14 poraza.

Trener srpskog šampiona Đorđe Ćirković ostavio je glavne poluge tima na klupi, dok su neki poput Ćurkovića i Datukašvilija ostali i na tribinama, ali ono što su pružili golobradi mladići Jovanović i Arsenić, uz pomoć nešto iskusnijeg Orbovića u prvih 30 minuta, bilo je više nego dobro.

Vodila je Vojvodina sa junošama 12:10 do 23. minuta, kada je iskusnija ekipa iz Meškova sa par dobrih odbrana i lakih golova preokrenula meč u svoju korist.

Prava demonstracija sile Belorusa stigla je u drugom poluvremenu. Uvodna serija 5:1 preko Denisa Rutenke, odvela je goste na 21:15, što se ispostavilo kao nedostižno za domaćina. Držala se Vojvodina do 20:23 u 44. minutu, ali je poslednjih 15 minuta u potpunosti pripalo najboljem strelcu meča Rutenki (9) i njegovim saigračima.