Metalurg ispisao zlatne stranice istorije - Još 120 minuta do Kelna! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg ispisao zlatne stranice istorije – Još 120 minuta do Kelna!

Metalurg ispisao zlatne stranice istorije – Još 120 minuta do Kelna!

5 komentari

Skopski Metalurg je izborio plasman u TOP 8 EHF Lige šampiona! Makedonski šampion je i u revanšu bio bolji od beloruskog Dinama iz Minska 24:22 (11:12) i tako ostvario najveći uspeh u klupskoj istoriji (prvi meč 26:23). I pored toga što su bili nošeni podrškom 7000 na tribinama „Borisa Trajkovskog“, daleko od toga da su izabranici Lina Červara lako izašli na kraj sa Belorusima. Nisu se uplašili korpulentni gosti atmosfere, što se i videlo u prvom poluvremenu, u kome su diktirali tempo i bili u vođstvu (4:6, 10:12).

DO 11:13, A ONDA…

Do preokreta je došlo u drugom poluvremenu. Poveo je Dinamo 13:11, ali je tada usledila serija Metalurga od 5:1 za 16:14 u 36. minutu. Za razliku od meča u Minsku pre 10 dana, nije bilo izrazitog vođe u timu Line Červara. Svako je podneo svoj deo tereta i odgovornosti u važnom meču, koji je na kraju doneo najveći uspeh makedonskog klupskog rukometa.  Golom Naumčeta Mojsovskog, došao je Metalurg do 17:14 u 40. minutu, ali Belorusi nisu digli „belu zastavu“.

Metalurg: Stanić (15 odbrana), Mitrevski, Alušovski, Batinović 1, Dimovski, Doder 1, Georgievski 3, Jonovski, Koražija, Kozlina 3, Levov, Markoski, Mirkulovski 2, N. Mojsovski 3, Rakčević 4, Vugrinec 7.    Sedmerci: 0/1     Isključenja: 8 min.

Dinamo Minsk: Pejanović (4 odbrane), Mijatović (2 odbrane), Bogdanov (7 odbrana i 1 sedmerac), Atman 7, Brouka 1, Cepulis, Doroščuk, Nikolić, Nikulenko 4, Onufrijenko 2, Rutenka 1, Ševaljević 2, Ševelev 2, Skopincev 1, Stetsjura 2.      Sedmerci: 2/2    Isključenja: 14 min.

Predvođena odličnim Atmanom (7), vratila se ekipa iz Minska u život, stigla na 19:18 u 45. minutu i učinila utakmicu zanimljivom. Par odbrana u drugom poluvremenu vezao je i Dimitrije Pejanović, kao zamena za Bogdanova koji je bio više nego solidan u prvom poluvremenu, a sa druge strane, svoje veče je imao Darko Stanić (15 odbrana).

Raspucali su se Mirkulovski i Kozlina, dovoljno da domaćin dođe i do +4 (22:18) u 49. minutu. Dva napada za +5, propuštena su, a sa njima i šansa da se protivnik definitivno slomi. Umesto toga, u poslednjih desetak minuta je viđeno otaljavanje posla, dugi napadi domaćina i brzopletost Belorusa, u čijem napadu, osim Atmana i donekle Nikulenke, nije bilo raspoloženih pojedinaca.

I kada su stizali do šanse za gol, na njemu je stajao Darko Stanić, koji je sa tri odbrane u samoj završnici osujetio Beloruse u želji da dođu barem do pirove pobede. Gol Kozline za 24:22 na 30 sekundi pre kraja, rešio je i pitanje pobednika drugog meča…

Najefikasniji kod domašćina su bili Vugrinec sa šest i Georgievski sa četiri pogotka. Kod Belorusa, Atman je postigao sedam.