Mitrović srušio Vošu u poslednjoj sekundi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Mitrović srušio Vošu u poslednjoj sekundi!

Mitrović srušio Vošu u poslednjoj sekundi!

Rukometaši Partizana, sve bliži su jesenjoj titulu nakon pobede nad Vojvodinom 24:23 (9:12) u derbiju 8. kola MO Super lige na „Banjici“, koju je doneo Uroš Mitrović golom u poslednjoj sekundi. Tako je stavljena tačka na derbi jesenjeg dela šampionata, koji je mogao da ima sva tri kladioničarska znaka na kraju. Novosađani su bili u vođstvo tokom većeg dela meča, ali su se crno-beli vratili u poslednjih deset minuta, na kraju iskoristili priliku i da uzmu oba boda…

PARTIZAN – VOJVODINA 24:23 (9:12)
SC „Voždovac“ na Banjici
Gledalaca – 2000
Sudije – Stojković i Nikolić
Isključenja:  4 /14 minuta
Sedmerci:

PARTIZAN: Vasić pet odbrana i sedmerac, Milošević 2/3, V.Ilić, Mešter  0/2, Radanović, Pavlović 5/8, Žujović 3/7, Radovanović dve odbrane i sedmerac, Kajganić, Radivojević 5(4)/7, Ilić N 1/1, Radovanović 0/3 A, Ivošević 2/4, Mitrović 4/7, Marsenić 1/2, Potić
VOJVODINA: Radišić, Popov, Radišić, M, Barišić 0/1, Veselinov 1/1, Stjepanović, Abadžić 18 odbrana, Stojanović 5(4)/7, Arsenić, Čupković 1/1, Jošić, Marijanac 5/11, Milošević 3/7, Mitrović 0/1, Stanković 4/7, Ćurković.
KRETANJE REZULTATA: 2:2 (3.) 2:5 (10.) 3:5 (15.) 5:5 (17.) 6:8 (19.) 8:8 (22.) 9:9 (25.) 9:12 (29.)  11:12 (32.) 12:15 (36.) 15:16 (40.)17:!7 (44.) 18:20 (47.) 19:21 (48.) 21:21 (51.) 22:21 (53.) 23:22 (57.)
IGRAČ UTAKMICE: STANKO ABADŽIĆ (VOJVODINA)

Crno-beli oslabljeni neigranjem kažnjenog Nenada Maksića, imali su dosta problema da organizuju napad sa poletarcem Radovanovićem (18 godina), koji je počeo na poziciji desnog beka uz Žujovića i Mitrovića. Od početnih 2:2 u trećem minutu, Partizanu je bilo potrebno čitavih 12 (3:5), kako bi postigao naredni pogodak. Za to vreme, Ljube Jošić je sa druge strane šutom sa zemlje rešetao starijeg Radovanovića, koji je posle deset minuta ustupio mesto Vasiću na golu.

Disciplinovana 3-2-1 odbrana Novosađana, nanela je mnogo muke Beograđanima, a i kada je bilo prilike za laku egzekuciju, tada se postavljao odlični u prvom delu, Stanko Abadžić. Sama prevaga u broju odbrana golmana u prvom poluvremenu (13:2 za Vojvodinu), nije valorizovana kroz rezultat, koji je na odmoru bio 12:9 za goste.

No, do +3 na poluvremenu, Vojvodina je došla tek u poslednjih pet minuta, kada je neutralisala Marka Pavlovića. Levi bek Partizana, za desetak minuta provedenih na terenu, postigao je četiri gola i vratio crno-bele u život na 5:5, pa 8:8. Kada su i njega zatvorili, izabranici Đorđa Ćirkovića su mini-serijom tri nula napravili lepu zalihu na poluvremenu.

Bogdan Radivojević i Nemanja Ilić, nagovestili su na startu nastavka da se Partizan ne predaje (11:12). No, Novosađani, i bez dovoljno kvalitetnih bekova, nastavili su da lome protivnika dobrom odbranom, dok je u napadu glavnu rolu preuzelo desno krilo, Stanković, koji je do 35. minuta stigao do cifre od četiri gola. Vukašin Stojanović je u 36. minutu vratio na +3 (15:12), a poslednji put tu najveću prednost, Voša je imala dva minuta kasnije pri rezultatu – 16:13.

Novosađani ulaze u seriju isključenja (čak 14 minuta u drugom poluvremenu), u napadu sa igračem manje, nije bilo spektakularnih rešenja, pa crno-beli gol, po gol (Ivošević i Mitrović) dolaze do izjednačenja u 44. minutu  – 17:17.

To je prenulo goste, Miloš Milošević postiže dva vezana gola, pridružuje mu se i Čupković pri igraču manje u polju za 20:18 (47.).

Marijanac je povisio na 21:19 za Novosađane u 48. minutu, što je označio i početak sedmominutnog posta vicešampiona. Crno-beli nisu imali raspoložene bekove, ali se rešenje tražilo u hladnokrvnosti Bogdana Radivojevića sa linije sedam metara, kome je i Marsenić pomogao da Partizan dođe do prvog vođstva posle starta utakmice – 22:21 (53.).

Puno nervoze na obe strane, obeležilo je završnicu meča, a klupa Novosađana, zaradila je i dva minuta kazne. Ljubomir Još je izravnao na 22:22 u 55. minutu, Bogdan Radivojević je iz sedmerca povisio na 23:22 (56:40min).

Minut i po pre kraja, pri istom rezultatu, Aleksandar Brković je zatražio minut odmora, nakon koga Uroš Mitrović pogađa Stanka Abadžića iz „minusa“ sa levog krila, a u kontri Veselinov donosi novi egal – 23:23 (59:10sek).

Poslednji napad Partizana, bio je daleko od konkretnog. Danimir Ćurković dobija dva minuta nakon starta nad Urošem Mitrovićem, pa je Partizan poslednje sekunde dočekao brojčano nadmoćan. Klasičan blok iz deveterca, iskoristio je kapiten crno-belih da pronađe pravu poziciju, digne se i pogodi za veliko slavjje na tribinama „Banjice“.