Nexe ostao bez grupe EHF Kupa zbog manje broja golova u gostima - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nexe ostao bez grupe EHF Kupa zbog manje broja golova u gostima

Nexe ostao bez grupe EHF Kupa zbog manje broja golova u gostima

Neće pa neće ili ne daju, ostaje da zaključite sami. Prošle godine je Našičanima za gol izmakla grupna faza EHF Kupa u dvomeču sa nemačkim Magdeburgom, a sada je Nexe ostao bez TOP 16 drugog po jačini evropskog kupa zbog manjeg broja golova postignutih u gostima. Ademar Leon je iz Našica ispraćen sa 34:29, da bi Španci u revanšu slavili 33:2, što je bilo dovoljno da se provuku do glavne faze. Posle utakmice Našičani su bili ogorčeni suđenjem o čemu ćete čitati u narednoj vesti…

HC REALE ADEMAR LEON – RK NEXE  33:28 (15:13)
EHF KUP, 3.kolo, 2.utakmica
Leon, Palacio de los Deportes
Gledatelja 3.000.
Suci: Andre Hansen i Oistein Pettersen (Norveška)
Delegat: Panagiotis Antonopoulos (Grčka)

HC REALE ADEMAR: Llamazares Roldan, Lopez Alvarez 7, Mellado Sanchez 1, Vejin, Carou Marcel, Molina Martinez, Pineiro Martin 4, Garcia Vega 1, Castro Alvarez 1, Jorajuria Calvo, Carillo Gutierrez 4, Ašanin (10 odbrana), Tatarintsev 6, Diez Villamanan, Domenech De Almeida 7, Dačević 2.
Trener: Daniel Gordo

RK NEXE: P.Lelić (10 odbrana), Bureš, F.Lelić 3/6, Mrđenović, Tomas, Kružić 4/5, Jurjević 1/3, Sokolić 0/1, Pivac (5 obrana), Vujić 11/18, Božić Pavletić, Sakić, Vegar 3/4, Nuić 2/2, Tomić 4/5, Ivić 0/3.
Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Reale Ademar 5/8 (Carrillo Gutierrez 3, Vega, Tatarintsev), Nexe 3/3 (Vujić 3).
ISKLJUČENJA: Reale Ademar  4 minute (Tatarintsev, Carou Marcel), Nexe  12 minuta (F.Lelić, Tomić, Sokolić, Ivić, Sakić, Vegar).