NIŠTA OD DERBIJA: Vardar lako sa Zagrebom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan NIŠTA OD DERBIJA: Vardar lako sa Zagrebom

NIŠTA OD DERBIJA: Vardar lako sa Zagrebom

Meč koji je trebalo da bude derbi SEHA lige i poslastice za ljubitelje rukometa sa ovih prostora, rešen je u prvih 20 minuta. Toliko je trebalo igračima Vardara da povedu sa 14: 4 protiv PPD Zagreba i vrlo rano odgovore na pitanje pobednika. Na kraju su momci Raula Gonzalesa slavili rezultatom 33:24 (20:10). Time je Vardar uspeo da se revanšira Zagrepčanima za poraz u prvom ovosezonskom duelu u glavnom gradu Hrvatske i ujedno preskoči večerašnjeg rivala na tabeli. Crveno – crni su sada drugi sa 25 bodova, dok Zagreb ima jedan manje na trećem mestu.

Koliko je skopski tim bio dominantan, govori i činjenica da su imali samo četiri promašaja u prvih 30 minuta. Zagreb je na ovom meču nastupio bez  Mandalinića, Stepančića, Šebetića, Šandrka, Josipa Valčića i Leona Šušne. Utakmicu je sa  tribina  pratio i Lovro Mihić. Na drugoj strani nije bilo Karačića.

Najbolji period igre ekipe Veselina Vujovića viđen je početkom nastavka. Gosti su uspeli da smanje na 23:17 u 40. minutu, ali se Vardar brzo trgao, pa je ubrzo na semaforu pisalo 27:19, kada je ugašen i taj tračak nade Zagreba da može do prekreta. Najefikasniji kod domaćina bili su Cindrić sa šest, Lacković sa pet, te  Gorbok i Dibirov sa po četiri gola. Na drugoj strani, istakao se Pavlović sa sedam pogodaka. Horvat je dao pet golova, a Dobrivoje Marković je povratak u Skoplje ovekovečio sa četiri.