Odbrana titule na vidiku: Izviđač pokorio "Borik" u derbiju BiH - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Odbrana titule na vidiku: Izviđač pokorio „Borik“ u derbiju BiH

Odbrana titule na vidiku: Izviđač pokorio „Borik“ u derbiju BiH

U velikom derbiju Premier lige Bosne i Hercegovine, Izviđač je savladao Borac u Banjaluci 27:34 (16:17) i tako pobegao najbližem rivalu na šest bodova prednosti, i to uz meč manje. Do kraja šampionata ima još devet rundi,  ali deluje da je tim Tonija Čoline teško zaustavljiv u pohodu na odbranu titule.

Do petog uzastopnog trijumfa nad Borcem, ekipa iz Ljubuškog stigla je mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu, a na krilima mladog srednjeg beka Ivana Pavlovića, strelca deset golova.

Nedim Hadžić je u prvom poluvremenu držao domaćina u igri sa sedam pogodaka (u drugom postigao jedan),  ali je sastav Irfana Smajlagića posustao početkom nastavka, kada je Izviđač prelomio meč serijom za 17:23 u 36. minutu.

Banjalučani su kasnije imali par prilika da smanje na minus dva, ali ih nisu iskoristili, pa je aktuelni šampion furioznom završnicom trijumf učinio ubedljivim. Golman Haris Suljević je dao veliki doprinos sa 13 intervencija.

Gostima senku na veliku pobedu baca povreda kolena odličnog Diana Češka u finišu meča.  Ne deluje da je problem ozbiljnije prirode, ali još uvek se čeka stručna procena.

Dva rivala će se uskoro sastati i u četvrtfinalu Kupa – prvi meč se igra 20. marta u Ljubuškom, a revanš je sedam dana kasnije u Banjaluci.

RK Borac m:tel – RK Izviđač Agram 27:34 (16:17)

Banja Luka, Sportska dvorana „Borik“, 1000 gledatelja.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Borac m:tel: Grahovac, Ivanović, Stojanović, Đurđević 1, Muhović, Rađenović 2, Petrović 1, Bubić 1, Nježić, Zalevsky 6, Hadžić 8, Malivojević 6 , Subotić, Knežević, Momić, Klimavets 2.

RK Izviđač Agram: Alihodžić, Suljević, Lukenda 1, Odak, Šević 3, Ljubić, Čuvalo, Šimić 2, Bubalo 5, Šaravanja 3, Pavlović 10/4, Ćeško 8/3, Sakić 1, Kovač 1, Grbavac, Lasić.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Borac m:tel 8 minuta, Izviđač 12 minuta.
Sedmerci: Borac m:tel 5/3, Izviđač 8/7.