Ohrid deklasirao Strugu u "jezerskom" derbiju, Butel lako sa desetkovanim Prilepom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Ohrid deklasirao Strugu u „jezerskom“ derbiju, Butel lako sa desetkovanim Prilepom

Nije bilo neizvesnosti u poslednja dva meča petog kola makedonskog šampionata – Ohrid je bio ubedljiv na svom terenu protiv komšija iz Struge 31:16 (18:9), a lak zadatak imao je i Butel na gostovanju desetkovanom Prilepu – 19:29 (9:15).

Struga je bila konkurentna protiv tima Radeta Stojanovića samo u prvih 10-ak minuta, držali su se do rezultata 6:5, kada je usledila prva serija Ohrida i vođstvo od pet razlike. Prednost je i dalje rasla do odlaska na odmor, sjajno je branio Nikola Danilovski (12 odbrana), pa je domaćin u nastavku imao lak posao i rutinski održao visoko vođstvo. Ohridu je tako zadržao maksimalan učinak u Grupi A, pošto iz tri meča ima isto toliko pobeda. Tot je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa osam golova, četiti je dodao Taseski. Kod Struge, sa četiri pogotka najefikasniji je bio Krstanoski, jedan manje dao je Simonoski.

Butel je i nakon petog meča zadržao maksimalan učinak, pošto je rutinski opravdao ulogu favorita na gostovanju prilepu koji je nastupio bez šest startnih prvotimaca. Sa takvim problemom, tim Gorana Kuzmanoskog se držao u egalu do sredine prvog poluvremena i rezultata 8:9, ali dalje od toga nije mogao. Butel se odlepio na 15:9 do poluvremena, a u nastavku je pobedu učinio još ubedljivijom.

Kao i obično, najefikasniji u timu Butela bio je Mirko Majić sa šest golova, jednim više od Revaza Čanturije na drugoj strani.

U nedelju su odigrana još dva meča, u kojima su prve pobede ove sezone slavili Golden Art KL7 i Rabotnički.