"Orlovi" bolji od Mađara u Zrenjaninu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan "Orlovi" bolji od Mađara u Zrenjaninu!

"Orlovi" bolji od Mađara u Zrenjaninu!

Reprezentacija Srbije pobedila je Mađarsku 35:33 (19:14) u drugom pripremnom susretu pred baraž mečeve sa Češkom. U sparnoj "Kristalnoj dvorani" u Zrenjaninu, u gotovo nemogućim uslovima za igranje, "Orlovi" su osetno popustili u drugom poluvremenu i dozvoilli oslabljenim Mađarima da na kraju poprave utisak na štetu srpskog nacionalnog tima – 35:33.

SRBIJA – MAĐARSKA 35:33 (19:14)

Zrenjanin – Kristalna dvorana
Gledalaca – 1500
Sudije: Mošorinski i Pandžić

SRBIJA: Stanić (dve odbrane – 1. – 18. minuta), Dragićević 2/4, Holpert, Šešum 4/10, Vujin 8 (4)/14, Nikčević 3/5, Stojković, Pribak 1/1, Marjanac (šest odbrana i sedmerac – 19.-40. minuta), Marković 4/5, Pejanović (sedam odbrana i sedmerac – 41. – 60. minuta), Prodanović 1/3, Beljanski, Rnić 4/7, Vilovski 1/2, Mitrović 1/3, Milosavljević 5(2)/6.

MAĐARSKA: Fazekaš (pet odbrana), Liskai ( pet odbrana), Mikler (tri odbrane), Điljaš 0/2, Haršanji 0/2, T. Ivančik, Đ. Ivančik  7(2)/9, Balog 6/12, Lakai 2/3, K. Nađ 6/10, Herbert, Šuh 5/5, Zubai 0/3, Grebenar 4 (1)/8, Toro 3 (2)/6.

Kretanje rezultata:  1:3 (3.), 5:3 (6.), 6:6 (8.), 9:6 (11.) 14:10 (22.), 18:11 (27.), 25:17 (38.) 27:22 (46.), 30:26 (50.) 35:31 (58.)

Selektor Vuković izveo je postavu Nikčević i Milosavljević na krilima, Rnić – Šešum – Vujin na bekovima, Dragićević na pivotmenu, a na golu Darko Stanić. Sam početak je pripao gostima, dok se nije konsolidovala odbrana "Orlova", a u napadu sjajni Žikica Milosavljević, koji predstavlja veliko pojačanje reprezentacije, nije vezao tri pogotka za 9:6 u 11. minutu. Mađari bez Pereza, Eklemovića, Laluške, Gala, Puljezevića, Časara, Krivokapića, nisu imali puno opcija u napadu, što je u dobrom delu prvog poluvremena, skoncentrisana odbrana Srbije sa raspoloženim Marjancem na golu, koristila i povećavala prednost do 18:11 u 27. minutu. Period opuštanja u poslednja tri minuta, pokvario je utisak, pa su "Orlovi" na odmor otišli sa +5 – 19:14.

Drugo poluvreme je krenula ista bekovska trojka sa starta sa izmenom na krilima. Odlične, Markovića i Milosavljevića, zamenili su Nikčević i Prodanović. Kulminacija nadmoći, posle dobre serije Šešuma i Vujina, desila se u 38. minutu, kada je Srbija imala +8, 25:17. Posle toga, dolazi do osetnog pada u svim fazama igre (16 primljenih golova za 22 preostala minuta). Pokušao je Vuković da zadrži ozbiljnost, izmenama, žustrom gestikulacijom, pa i tajm-autom, ali nije vredelo. Nedostajao je drugi desni bek, jer su Stanković i Rajković zbog povrede propustili susret. Na bekovima su se još oprobali Mitrović i Pribak, a na "crti" je svoj posao korektno odradio Rastko Stojković, uz Milutin Dragićevića i Uroša Vilovskog.

Kod Mađara, u poslednjoj fazi utakmice, raspucao se desni bek Balog, možda i zato što srpska odbrana nije funkcionisala. Sjajan je bio Đerđ Ivančik, koji je u jednom trenutku poziciju levog krila, zamenio igrom na srednjem beku, kao i pivotmen, Šuh sa učinkom 5/5. Na levom beku, Kornel Nađ je dao svoji doprinos, a na golu je "povratak u život" predvodio solidni Silvester Liskai.

Srbija u ponedeljak kreće sa poslednjom fazom priprema za Čehe u Vrnjaćkoj Banji. Priključiće se Nenad Vučković i Mladen Bojinović, kao i Momir Ilić, čiji je nastup u mečevima baraža, pod ogromnim znakom pitanja.