Budućnost i Hipo u finalu Regionalne lige! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Budućnost i Hipo u finalu Regionalne lige!

Budućnost i Hipo u finalu Regionalne lige!

Za trofej Regionalne lige boriće se rukometašice Budućnosti i Hipa. Malobrojni gledaoci u sablasno praznoj "Morači" videli su dva različita polufinala. Prvo, manje zanimljivo, u kome je Hipo već u prvom poluvremenu slomio otpor Podravke i na krilima razigrane Oh i Nascimento na kraju zabeležio ubedljivu pobedu 36-26. U drugom polufinalu Budućnost je imala mnogo teži zadatak u duelu sa Krimom koji je imao aktivan rezultat sve do sredine drugog poluvremena, ali je na kraju domaći tim ipak imao više snage da privede meč kraju za pobedu 32-28.

Podravka – Hipo 26-36 (13-18)

Podravka: Žderić, Jelčić (16 odbrana), Čović, Vukojević, Kožnjak, Pongrac, Vidak, Petković 6(1), Pavić, Zebić 5, Gaće 4, Poljak, Šerić, Pasičnik 3, Tatari 3, Penezić 5.

Hipo: Pedersen (8 odbrana), Sanko (8 odbrana), Do Nascimento 13(5), Piedade 7, Kirsner 7, Lerant 2, Oh 2, Limal 3, Grausenburger, Cararo, Rotis-Nagy 2.
Budućnost – Krim 32:28 (14:12)

Budućnost: Vukčević, Barjaktarović (dva sedmerca), Knezović (12 odbrana i dva sedmerca), Miljanić 2, Radičević 3, Đokić 4, Jovanović 5 (2), Radović 2, Pecevska 2, Kindl, Horvat, Bulatović 9 (4), Mehmedović 3, Lazović 2, Zamoranski, Marković.

Krim: Grubišić (14 odbrana i sedmerac), Stefanišin, Mihajlović, Gros 2 (1), Vergeljuk 4, Naglič, Vidić, Bodnjeva 6, Koren 1, Janković 2 (1), Cvijić 3, Zrnec 3, Lekić 6 (1), De Souza 1.

Ana Đokić je bila jedna od najboljih na terenu, a bila je vidno zadovoljna posle plasmana svoje ekipe u finale:

-Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Znali smo da će Krim posle povratka Andree Lekić biti dosta dinamičniji jer ona unosi posebnu dinamiku u ekipu. Očekivali smo da će utakmica biti jakog tempa i puna trčanja, ali isto tako smo znali da ćemo pobediti samo ako sprečimo njihovu kontru i polukontru. To smo i uradili u drugom poluvremenu, mada bilo nam je teško da uhvatimo naš ritam jer nismo bili zajedno dve nedelje zbog okupljanja reprezentacija, a i sezona je bila dugačka i vrlo naporna. Utakmica sutra će biti vrlo slična današnjoj sa puno tempa. Očekujem i volela bih da stavimo tačku na ovu sezonu pobedom i osvajanjem Regionalne lige.

Kapiten Marija Jovanović najavila nam je da njena ekipa žarko želi da pehar ostane u Podgorici:

-Stvarno je bila teška utakmica. Možda još teža što je u ovom periodu kada je kraj sezone i što nas je stigao i psihički i fizički veliki umor. Krim je uvek težak protivnik, ni sada nam nijednog trenutka nisu dali da igramo rasterećeno, ali najvažnije da smo uspeli pobediti. Nadam se da ćemo uspeti da se malo oporavimo do sutra i osvojimo taj pehar. Naravno svi jako želimo da ostane u Podgorici i da nam sezona bude još uspešnija.