Paket 24 Premijer liga: Umag bolji od Dubrave, Varaždin slavio u Rijeci - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 Premijer liga: Umag bolji od Dubrave, Varaždin slavio u Rijeci

Paket 24 Premijer liga: Umag bolji od Dubrave, Varaždin slavio u Rijeci

U subotu je odigrano svih pet mečeva četvrtog kola hrvatskog šampionata. Pored očekivanijh pobeda Sesvetea nad Dubrovnikom i Poreča u Bjelovaru, dva neizvesna okršaja obeležila su ovu rundu takmičenja.

Iako rezultat nagoveštava drugačije, Gorica je bez naročitih problema savladala Spačvu 27:25. Nakon brojnih promena u vođstvu, domaćin je sredinom prvog poluvremena preuzeo stvari u svoje ruke, odlepio se na plus pet i čuvao tu prednost do same završnice, kada je Spačva uspela da ublaži poraz sa tri uzastopna pogotka.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Dominik Novak sa šest golova, ali i isto toliko promašaja. Jedan manje dao je njegov imenjak Gal. Kod Spačve, istakla su se dva Marka sa po šest golova, Buntić i Vignjević.

Nakon startnog poraza, Umag je vezao treći trijumf, i to protiv Dubrave na svom parketu, 31:29. Četiri minuta pre kraja, gosti su vodili 28:27, a onda su odlučujuću seriju 3:0 načinili Kvastek, Buvinić i Glavaš. Upravo je Filip Glavaš bio najefikasniji akter sa devet golova, dok je na drugoj strani najefikasnji bio Luka Vinković sa osam (Ante Babić dodao sedam).

Teška borba viđena je u Rijeci, gde je Varaždin bio bolji od Zameta 18:19, i to nakon što je Čelić promašio sedmerac za izjednačenje 20 sekundi pre kraja. Gosti su vodili čitavim tokom meča, najviše sa četiri razlike u prvom poluvremenu, ali su na kraju imali i malo sreće.

Najefikasniji kod pobednika bio je Špruk sa pet golova, dok je Mozetič u domaćim redovima postigao sedam.