Partizan 12 minuta bez gola na kraju, Monpelje odneo bodove! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan 12 minuta bez gola na kraju, Monpelje odneo bodove!

Partizan 12 minuta bez gola na kraju, Monpelje odneo bodove!

Loših 12 minuta završnice u kojoj nisu postigli ni gol, koštali su Partizan još jednog iznenađenja u EHF Ligi šampiona. Monpelje je sa -2 u poslednjih 12 minuta serijom 5:0 došao do prve pobedu u evropskoj eliti ove sezone – 29:32 (17:17). Bili su crno-beli nadomak lepog rezultata, ali su stali pred čvrstom odbranom Karabatića i drugova, kada se to nije smelo. Francuzi su svoje junake imali u sjajnom Robinu (17 odbrana) i Draganu Gajiću (12 golova).

PARTIZAN – MONPELJE 29:32 (17:17)
HALA „ČAIR“
GLEDALACA – 3000
SUDIJE:  Horaček i Novotni
Sedmerci: 4 min – 6 min
Isključenja: 3(1) / 3(3)
PARTIZAN: Vasić, Milošević 2/3, Ilić, Mešter 2/2, Radanović, Pavlović 2/4, Maksić 3/13, Žujović, Radovanović devet odbrana, Kajganić, Radivojević  7(1)/12, Ilić, Radovanović A 0/1, Ivošević 1/2, Mitrović 3/9, Marsenić 2/2.
MONPELJE: Robin 17 odbrana i jedan sedmerac, Leventu, Vilemnot, Tež 5/6, Arvin Berod 2/2, Gigu 0/1, Desbonet, Metličić 2/4, Karabatić 4/11, Malmagro 4/8, Gutfreund, Hmam 1/2, Mamelund, Gajić 12(3)/15
KRETANJA:  1:3 (3.) 3:6 (6.) 8:7 (12.) 9:9 (15.) 12:10 (20.) 16:14 (25.) 17:19 (34.) 23:23 (42.) 27:25 (46.) 29:27 (49.) 29:29 (54.) 29:31 (58.)

Početak utakmice, obeležila je prava trka po terenu, iz koje su golovi padali kao na traci,  Od osmog minuta, palo je čak 13 golova. Na startu, bolje su se snašli Francuzi u belim dresovima Partizana, postigavši tri gola u nepunih 120 sekundi meča. Balans su uspostavili Mitrović i Pavlović svojim golovima, a do povratka u egal, čekalo se još koji minut, sve dok sjajni Nemanja Ilić, nije savladao Robina za 7:7 (11.).

Upravo je omaleno levo krilo crno-belih, dovelo srpskog šampiona u prvo vođstvo 8:7 u 13. minutu. Nije mu smetao ni raspoloženi Robin, koji je bio enigma za mnoge, pre svega za Maksića i Mitrovića u prvom poluvremenu.  Monpelje, još uvek bez prave forme, sa Karabatićem koji je na momente pokazivao ono što zna i anemičnim Metličićem, Hmamom i Mamelundom, nije predstavljao bauk.

Nemanja Ilić je svojim četvrtim golom doveo Partizan prvi put do +2 (12:10) u 20. minutu, nakon čega su Francuzi zatražili minut predaha. Ubrzo se ponovo došlo do egala, Monpelje je pojačao odbranu, koja je dovela do par kontri. Do poluvremena, došlo se do 17:17.

Slično prvom poluvremenu, i nastavak je krenuo mini serijom Francuza. Glavnu ulogu, imao je prezicni Dragan Gajić (12), pravi egzekutor u redovima gostujućeg tima – 17:19 (34.). Brzo se probudio Partizan, Maksić i Mešter su podigli publiku na noge, a priključak je napravljen. U 42. minutu, zahvaljujući minijaturama crno-belih krila, Ilića i Radivojevića, Partizan je došao do 23:23. „Čair“ je ekplodirao, publika se digla na noge, što je bio preduslov za deset sjajnih minuta crno-belih.

Pomenuti Ilić je u 46. minutu doveo Partizan na 27:25, a na 29:27 mu je Robin „skinuo“ kontru i onemogućio da po prvi put srpski šampion ode na +3. U tim trenucima (49.), niko nije verovao da Partizan neće postići gol do kraja meča i tako omogućiti Francuzima da serijom 5:0 završe meč u svoju korist.

Stisli su Karabatić i drugovi odbranu, nije bilo prolaza, sve sa devet metara je „skidao“ Robin. Probao je Brković sa dva tajm-auta da trgne tim, menjale su se bekovske postave, ali rešenja nije bilo. Prednost se krunila, u 54. minutu je bilo nerešeno 29:29, a kada je Gajić postigao gol za 29:31 četiri minuta kasnije, i poslednja nada je potonula. Loših 10 minuta na kraju, koštali su Partizana iznenađenja…