Partizan "ne staje" u Super ligi - Osvojen i Kragujevac - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan "ne staje" u Super ligi – Osvojen i Kragujevac

Partizan "ne staje" u Super ligi – Osvojen i Kragujevac

2 komentari

Rukometaši Partizana, slavili su u derbiju Super lige nad kragujevačkim Radničkim 29:25 (17:10) u hali "Jezero". Nije bio to derbi, kakav su Kragujevčani priželjkivali, namerni da se sa Partizanom upuste u borbu za titulu ove sezine. Očigledno je da je Partizan korak ispred i da je ove sezone prvi favorit za odbranu šampionskog pehara. Posle lošeg prvog poluvremena, Kragujevčani su uspeli da stignu do -2 – 16:18, ali nisu mogli više. Razbranio se Vasić, dobra alternativa solidnom Miliću, a najefikasniji, po običaju, u domaćoj ligi, bio je Nenad Maksić sa osam golova.

Kragujevac – Dvorana: Jezero. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kosanović i Nikolić (Pančevo). Sedmerci: Radnički 3 (3), Partizan 3 (3). Isključenja: Radnički 12, Partizan 10 minuta.

RADNIČKI: Miljković, Gavrilović 1, Vučićević, Janićijević, Mandić, Radojičić, Zlatanović (10 odbrana), Petrović (6 odbrana), Cvetinović 5 (3), Milinčić 3, Božić 1, Nikolić 3, Ilić 3, Rajičević, Radanović 1, Šmigić 7, Prodanović 1.

PARTIZAN: Milošević 5, Vasić (6 odbrana), V. Ilić, Mandić 4, Radanović, Dimitrijević 3, Maksić 8 (3), Milić (11 odbrana), Radivojević, Babić, N. Ilić 3, Kostadinović, Radovanović, Mešter 3, Marsenić, Potić.

1.Metaloplastika Zorka Keramika6510194 : 1563811
2.Partizan5500167 : 1353210
3.Vojvodina Železničar6420182 : 1671510
4.Kolubara6411166 : 147199
5.Radnički Kg6312163 : 151127
6.Jugović Unimet6312151 : 14477
7.Crvena Zvezda5212127 : 12165
8.Napredak5212140 : 13825