Super liga(žene): Dmitrović odnela bodove iz Beograda - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Super liga(žene): Dmitrović odnela bodove iz Beograda

Super liga(žene): Dmitrović odnela bodove iz Beograda

Večeras je u Beogradu odigrana odložena utakmica trećeg kola Super lige za rukometašice izmedju Radničkog i Jagodine. Donela je neizvesnost i napetost koja je kulminirala triler završnicom kakvu ne vidjamo često na našim terenima. Na kraju, Jagodina je odnela ceo plen sa Crvenog krsta u pobedi 26-24(11-12) jer je u svojim redovima imala Marinu Dmitrović koja je golgeterski niz na ovom meču zaključila sa golom odluke u poslednjem minutu.

Tatalović i Živković su odlično čuvale svoje mreže od samog početka, prednost od jednog do dva gola je bila na strani Jagodine, da bi u finišu poluvremena Radnički dodao gas i na odmor otišao sa golom prednosti. Drugo poluvreme bolje su otvorile gošće, a domaće su do golova najčešće stizale sa linije penala gde je nepogrešiv egzekutor bila Nina Jukopila. Prednost Jagodine od dva do tri gola bila je konstantna i nije naslućivala napetu završnicu(16-19,47.minut), ali je ipak do nje došlo. Izjednačenje i novi talas uzbudjenja donela je Jovanović u 51.minutu kod 19-19, ali je Dmitrović odmah odgovorila za 20-19. Žarković je vratila rezultat u egal, ali i Milošević donela novu prednost Jagodini. Grešku Čović u napadu materijalizovala je u kontri Radojević za +2 i činilo se da je tu kraj nada domaćih. Nije bio kraj. Žarković je novim golom smanjila na 24-23 da bi posle odbrane Živković dosudjeni penal realizovala Jukopila za 24-24. Poslednji minut doneo je dug i pasivan napad Jagodine iz koga je Dmitrović postigla gol, a Žarković u napadu Radničkog pogodila stativu. E tu je već bio kraj. Poslednje sekunde iskoristila je Dmitrović za novi gol i postavljanje konačnog rezultata, 26-24.