Partizan osvojio šesti memorijal "Dragan Ranković" (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan osvojio šesti memorijal "Dragan Ranković" (VIDEO)

Partizan osvojio šesti memorijal "Dragan Ranković" (VIDEO)

Rukometaši Partizana, osvojili su šesti po redu memorijal “Dragan Ranković” u Beogradu. Srpski šampion je u zanimljivom finalnom meču teškom mukom savladao nadahnutu francusku ekipu ESMGO-a 26:25 (14:12). Pred 300 gledalaca na “Banjici”, crno-beli su bili nadomak poraza, ali su iskustvo Nenada Maksića, kao i egzekucija Nemanje Ilića u poslednjih desetak minuta, doprineli da se iznenađenje ne dogodi, a pobednički pehar  ostane “kod kuće”.

Francuzi, koje sa klupe predvodi Dragan Mihailović – Mraz, vodili su u 50. minutu 20:24 i sve je mirisalo na njihovu pobedu.  Ipak, gosti, kao da su se uplašili od pobede. Poslednji put su imali prednost u 56. minutu – 24:25. Nemanja Ilić, pa Vladimir Mandić, okreču na 26:25, kada Francuzi uzimaju minut odmora (57:30). Do kraja meča, viđeni su samo promašaji na obe strane…

Partizan – ESMGO 26:25 (14:12)
Gledalaca  – 300
Sudije – Mošorinski i Pandžić
Partizan: Milošević 3, Minić 1, Mandić 2, Dimitrijević 2, Radanović 1, Maksić 3 (1), Kovačević 1, Džamić 17 odbrana, Babić 2(1), Ilić 7, Kostadinović 1, Mešter 3.
ESMGO: Perišić 10 odbrana, Mesanden 3, Lemaršand 1, Grigenas 4, Reno devet odbrana, Maler 4, Soltan 2, Desertene 6.
Kretanje rezultata: 1:2 (6.) 7:5 (14.) 10:10 (24.) 14:15 (33.) 18:21 (47.) 20:24 (50.) 23:25 (55.)

POGLEDAJTE INSERTE SA FINALNOG MEČA

Treće mesto je osvojila ekipa rumunske Politehnike protiv šabačke Metaloplastike 29:27 (16:14). U srčanoj utakmici, više su pružili momci iz Temišvara, predvođeni trenerom Vučkovićem sa klupe. Kod Šapčana, vredan pomena samo Filip Marjanović sa 11 golova. Kod Rumuna, takođe, levo krilo Timofte najefikasniji sa deset pogodaka.