Istria Cup: Koprani napustili turnir, voda prekinula finale, Goppingenu naslovu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Istria Cup: Koprani napustili turnir, voda prekinula finale, Goppingenu naslovu

Istria Cup: Koprani napustili turnir, voda prekinula finale, Goppingenu naslovu

Čudan je bio posljednji dan tradiocionalnog rukometnog turnira koji se već nekoliko ljeta igra u Istri. Finalnog dana Istria Cupa u Gradskoj dvorani u Novigradu odigrano je – NULA utakmica. Zapravo bi bilo točnije napisati kako je odigrano 47 minuta finala, dok se utakmica za treće mjesto između Cimosa iz Kopra i Poreča uopće nije igrala.

Slovenci su napustili turnir uoči posljednje utakmice ogorčeni suđenjem hrvatskog dvojca Jurinović-Mrvica u petak, kada su izgubili od Goppingena 29:28. Jurinović i Mrvica je par koji će Hrvatsku predstavljati u novooformljenoj SEHA ligi, a uz njih će 'svirati Gubica i Milošević, koji su pak jučer sudili finale između Croatia osiguranja i Goppingena.

Ali ni ta utakmica nije završena. Zbog mokrog parketa, preopasnog za igru, susret je prekinut u 48. minuti pri 19:17 vodstvu Nijemaca, koji su tako proglašeni pobjednicima finala, ujedno i cijelog turnira, na kojem su osim Zagreba i Kopera, dobili i Poreč 33:18.

Zagreb je bio strašno oslabljen neigranjem Ivana Balića, Manuela Štrleka, Ivana Pešića, Davida Špilera, dok ni Gyula Gal još nije potpuno spreman.

U takvom odnosu snaga, a treba reći da su se Goppingenu u ranijim utakmicama ozlijedili Kneulea i Oprea, Nijemci su bili dominantan protivnik od samog početka, a predvodio ih je golman Tahirović, te sjajni lijevi bek Pavel Horak, koji je bušio Šegu sa 10-11 metara u prvom dijelu kako je god htio (6/7 ukupan šut) i pokazao da će biti dostojna zamjena za Larsa Kaufmanna, koji je prešao u Flensburg.

Zagreb je na golu imao velikih problema, ukupno tek 4 obrane Šege i Bumbaka, koji je pozvan da pomogne za vrijeme turnira, na drugoj strani Tahirović i Rutschmann 11, a njemačka obrana je bila takva da se bilo nemoguće približiti ispod 2-3 razlike. Drugo poluvrijeme je bilo bolje od momčadi Ivice Obrvana, ali su Nijemci kontrolirali događanja na parketu, na kraju proslavili i naslov.

Goppingenu je pripao naslov, Tahirović je najbolji golman turnira, Horak najbolji strijelac, dok je Marko Kopljar proglašen za najboljeg igrača… (mik)