Partizan pobedio u Kostolcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan pobedio u Kostolcu

Partizan pobedio u Kostolcu

Rukometaši Partizana su i dalje prvi na tabeli jer su u Kostolcu savladali ekipu Rudara rezultatom 23:20 u poslednjem meču 15. kola Merkur Osiguranje Super lige.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu (11:10), crno-beli su u drugih 30 minuta pojačali napad i, na kraju, slavili stigavši na +3. Ne samo da je zadržao prvo mesti na tabeli, već je Partizan i dalje jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku sezone.

Najefikasniji igrač Partizana bio je Uroš Mitrović koji je bio precizan 7 puta.

„Važno je da smo pobedili jer nam je ovo prva utakmica posle teškog poraza od Hamburga i bilo je bitno da se ekipa podigne posle takvog neuspeha“, kaže Mitrović.

Prvih 20 minuta Rudar je igrao ofanzivno, vodio 10:6.

„Posle toga smo se osvestili i držali rezultat u našim rukama. Okrećemo se prvenstvenim utakmicama i do kraja moramo da odigramo u pobedničkom ritmu. Sve je na nama“, zaključuje srednji bek Partizana.

Srpski šampion u subotu, 23. februara, gostuje u Španiji Ademar Leonu, ekipi koju je jedinu savladao ove sezone u grupnoj fazi Lige šampiona.