Podravka deklasirala Lokomotivu u derbiju za 11/11 - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Podravka deklasirala Lokomotivu u derbiju za 11/11

Podravka deklasirala Lokomotivu u derbiju za 11/11

Uroš Samardžić

Rukometašice Podravke su u zaostaloj utekmici 9. kola Prve hrvatske rukometne lige za dame deklasirale najvećeg rivala i konkurenta za titulu – Lokomotivu iz Zagreba. U Koprivnici je bilo 28:17 (12:12). Na taj način, Podravka je nakon 11 odigranih utakmica ostala jedina neporažena ekipa u šampionatu (11/11).

Prvo poluvreme obeležila je igra gol za gol, a na isteku 30. minuta viđen je nerešen rezultat – na semaforu je stajalo 12:12. Ono što je usledilo, mogu da objasne samo rukometašice Lokomotive, koje su nakon dobrog prvog dela, u drugom postigle svega pet golova, dok su sa druge strane, iz svoje mreže loptu vadile 16 puta.

Jedna od najboljih strelaca Svetskog prvenstva za dame Tjaša Stanko još jednom je pokazala klasu koju poseduje pošto je timu iz Zagreba „spakovala“ devet golova. U poraženoj ekipi, najraspoloženija za igru bila je Stela Posavec sa pet postignutih golova.

Što se tabele tiče, pomenuta Podravka je prvoplasirana, uz maksimalan učinak. Sledi Lokomotiva iz Zagreba sa 11 pobeda i jednim porazom, dok je na poziciji broj tri Bjelovar, sa jednom više izgubljenom utakmicom od drugoplasirane ekipe.