POLUFINALE OSTALO SAN: Ribari upecali Makedonce - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan POLUFINALE OSTALO SAN: Ribari upecali Makedonce

POLUFINALE OSTALO SAN: Ribari upecali Makedonce

Zorica Radojkovic
2 komentari

Reprezentacija Makedonije je ispustila poslednju šansu da, maker teoretski sačuva šansu za plasman u polufinale. I pored dobre partije izabranika Ivica Obrvana, Island je zasluženo slavio rezultatom 29:27.
Početak iz snova Falangi. Početno vođstvo od 4:0 nije bilo dovoljno za prednost na poluvremenu. Halgrimson je tek u osmom minutu postigao prvi gol za svoj tim. Palmarson je potpuno neutralisan, a Islanđanima je trebalo određeno vreme da profunkcionišu bez njegovog učinka u napadu. Ipak, na vreme su povezali svoje redove i u 21. minutu prešli u prednost, 8:7, a četiri minuta kasnije došli do plus tri, 11:8. Na odmor su Kristijansovi momci otišli sa 14:11. Mirkulovski, čija je angažovanost na ovom turniru
za svaku pohvalu, pogađa za 14:14 u redem minute nastavka. Sedam inuta kasnije, Manaskov koristi sedmerac i donosi, ispostaviće se, poslednje izjednačenje Makedoniji na utakmici. Osam i po minuta pre kraja, Sigurdson donosi najveće vođstvo “Ribarima”, 26:22.

Raznovrsni makedonski napad je smanjio na minus dva, i održavao nadu za preokret do samog finiša. Lazarov je na 53 minuta pre kraja smanjio na
28:27, ali je Jonson na asistenciju Halgrisona otklonio i poslednju dilemu, 29:27. Najefikasniji na meču bili su Lazarov sa 7, Manaskov i Georgijevski sa po 5, odnosno Halgrimson i Sigurdson sa po 6 golova.
I pored poraza, ranjena Makedonija je zadovoljila apetite svojih pristalica na ovom meču. Polufinale više nije dostižno ni u teoriji, ali pozitivan utisak svakako preovladava.