PORAZ "ORLOVA": Rusi kaznili sve greške! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PORAZ „ORLOVA“: Rusi kaznili sve greške!

PORAZ „ORLOVA“: Rusi kaznili sve greške!

2 komentari

Reprezentacija Srbije zabeležila je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Danskoj. Veliki padovi u igri i loša realizacija, doveli su Rusiju 27:25 (14:14) do pobede u Arhusu. Pobednički sastav predvodio je sjajni golman Vadim Bogdanov sa 18 odbrana, koji je bio nepremostiva prepreka za naše igrače. Sa druge strane, Vujin (6) i Nenadić (5) bili su najefikasniji. U poslednjem kolu Srbija se sastaje sa Francuskom, a pre tog meča situacija oko plasmana u glavnu fazu biće mnogo jasnija kada svoj duel odigraju Poljska i Rusija…

SRBIJA – RUSIJA 25:27 (14:14)
ARHUS
GLEDALACA – 2000
Sudije: Sabroso i Raluj
SRBIJA: Vujin 6 (4), Nikčević 4, Manojlović, Toskić 1, Stanić pet odbrana, Ilić 2, Radivojević, Milić šest odbrana, Prodanović 3, Stojković, N. Ilić 1, Rnić , Mitrović, Zelenović 2, Nenadić D. 1, Nenadić P. 5
RUSIJA: Bogdanov 18 odbrana, Levšin, Polakov, Puškin, Šiškarev 1, Kovalev 4, Evdokimov 5, Skopincev 4, Atman 4, Gorbok 4, Kudinov, Šelmenko 4, Igropulo 1, Afitulin, Aslanjin, Žitnikov.
KRETANjE REZULTATA:  2:3 (4.) 5:3 (7.) 9:5 (12.) 9:10 (18.) 10:12 (21.) 12:12 (24.) 13:14 (27.) 14:17 (33.) 14:18 (38.) 15:18 (39.) 17:19 (43.) 18:21 (45.) 20:21 (49.) 20:23 (53.) 22:24 (55.)

Ništa nije menjao Vladan Matić u početnoj postavi u odnosu na meč sa Poljacima. Bekovska trojka Ilić – Nenadić – Vujin, uspešno je na početku nadigravala rusku 5-1 odbranu.  Dva puta Nenadić i jednom Toskić, uz dva vezana gola Rajka Prodanovića iz kontranapada, doneli su “orlovima” vođstvo 5:3 posle sedam minuta.

Najveći problem je bio sačuvati robusnog Evdokimova na crti, koji je nalazio rupu u srpskoj odbrani i držao svoj tim u igri. Bekovska trojka Rusa, međutim, nije bila previše raspoložena, pa je posle presečenog napada i gola od strane Ivana Nikčevića (7:4), Kulešov morao da zatraži tajm-aut, iako je bio tek deveti minut.

SA +4 NA -2

Golovima Vujina i Nikčevića, Srbija je došla do najubedljivijeg vođstva – 9:5 u 12. minutu, a niko nije mogao ni da pomisli u tim trenucima da će se desiti veliki pad.

Rusi su seriju 5:0 za preokret započeli golom Kovaljeva sa sedmerca. Usledila su dva laka gola Skopinceva, kao rezultat dezorganizovanosti u napadu “orlova”, a odmah za njim, probudili su se i bekovi, Šelmenko, odnosno, Atman.

Bez gola gotovo sedam minuta, “orlovi” su prosuli vođstvo i otišli u minus – 9:10.

Pokušao je Matić sa izmenom, uveo Zelenovića umesto Vujina, ali je desnom beku Celja dva puta loptu ka golu zaustavio raspoloženi Bogdanov.

Prekid crne serije doneo je Momir Ilić svojim prvim golom u 18. minute (10:10). Razigrao se ruski napad, Gorbok je doneo novo vođstvo svom timu, a Šiškarev sa desnog krila i prvi put +2 (10:12) nakon čega je Vladan Matić zatražio tajm-aut u 21. minutu.

To je urodilo plodom. Usledio je gol Marka Vujina sa linije sedam metara, a Nenadić je doneo izjednačenje (12:12) u 24. minutu. Usledio je period kvalitetnih odbrana i još boljih golmana, Bogdanova i Milića, koji su do poluvremena nanizali osam, odnosno, šest uspešnih intervencija.

Na odmor se otišlo sa 14:14 golom Momira Ilića posle izrađene akcije par sekundi pre kraja.

OPET PAD U NASTAVKU

Kao i u meču sa Poljacima, usledio je loš početak drugog poluvremena. Prvi gol Srbije u nastavku bio je delo Nemanje Ilića sa levog krila, tek posle osam i po minuta igre.  Do tog trenutka su Rusi postigli čak četiri, a očajan napad, Vladan Matić je pokušao da razdrma tajm-autom već posle dva minuta i 47 sekundi nastavka.

Probao je srpski selektor sa Momirom Rnićem kao opcijom na levom beku, ali nije išlo. Gol Marka Vujina za 16:18, kao i par minuta bez gola Rusa posle povratka Darka Stanića na gol, naterali su Kulešova da pozove na dogovor u 41. minutu.

Skopincev i Igropulo, održali su Ruse u vođstvu. Sa druge strane, živost u napadu i odbrani Srbije, doneo je Draško Nenadić. U 45. minutu, Harbok je vratio na +3 za svoju selekciju – 21:18.

Nisu se predavali “orlovi” predvođeni braćom Nenadić. Petar je smanjio na 19:21, a Draško odlično asistirao Stojkoviću, koji je izborio sedmerac, nakon koga je Vujin poentirao za 20:21 u 49. minutu. Kada mu vreme nije, stiglo je isključenje Toskića zbog pogrešne izmene, pa su Rusi sa igračem više lako došli do gola preko raspucanog Skopinceva sa levog krila – 22:20.

Bogdanov je nastavio da briljira odbranivši šut Vujina, a kazna je stigla ubrzo preko Atmana za velikih +3 – 23:20 (51.). Ivan Nikčević u narednom napadu vraća nadu svojim trećim golom (21:23), a odmah za njim i Nemanja Zelenović (22:23) na sedam i po minuta pre kraja, kada je Atman zaradio i isključenje.

DVA PUTA NEPRAVILNE IZMENE

Rusi postižu gol is a igračem manje preko Šelmenka (22:24), ali brojčanu prednost “orlovi” ipak koriste u napadu, pa još jednim golom Zelenovića drže priključak (23:24, 54.).

Na četiri i po minuta pre kraja, Zelenović biva isključen, a Kovaljev brzo koristi prednost igrača više i vara Milića, koji je prethodno zamenio Stanića (23:25, 56.). U poslednja tri minuta se ušlo sa istim rezultatom, kada je Matić pozvao na poslednji dogovor.

Bekovska trojka sa braćom Nenadić i Zelenovićem, odnosno, Stojkovićem na pivotmenu izlazi na teren.

Rastko Stojković donosi, a Marko Vujin ga pretvara u gol za 24:24 na 57:40.

Atman pronalazi rupu u odbrani i postiže gol za vođstvo 26:24, a još jedna nesvakidašnja greška, nepravilna izmena, donosi Rusima igrača više i šansu da preko Kovaljeva dođu do pobede – 27:24.

Do kraja, samo je Ivan Nikčević uspeo da ublaži poraz…