Premijer Liga (BiH): Uspešna uvertira Bosne pred dolazak Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Premijer Liga (BiH): Uspešna uvertira Bosne pred dolazak Zagreba

Premijer Liga (BiH): Uspešna uvertira Bosne pred dolazak Zagreba

Rukometaši sarajevske Bosne BH Gas brzo su zaboravili poraz na startu takmičenja u Ligi šampiona. U drugom kolu Premijer Lige BiH, izabranici trenera Irfana Smajlagića su savladali na Mojmilu ekipu Goražda 33:25 (17:11) i tako pozvali svoje navijače da napune "Skenderiju" u subotu, kada gostuje ekipa C.O Zagreba u drugom kolu Lige šampiona.

Bosna BH Gas – Goražde 33:25 (17:11)

Dvorana "Ramiz Salčin" na Mojmilu. Gledalaca: 300. Sudije: Goran Ilić i Vedran Paleksić (Doboj). Delegat: Hamid Džandžanović (Sarajevo). Sedmerci: Bosna 1 (0), Goražde 5 (4). Isključenja: Bosna BH Gas 6, Goražde 6 minuta. Crveni karton: Dedović (Goražde) 17. minut.

BOSNA BH GAS: Uvodić (9 odbrana, 1 sedmerac), Arnaudovski 1, Međić 3, Memić, Pucelj 2, Karačić 4, Čakić, Raković 1, Kapisoda 8, Morozov (3 odbrane), Pažin 4, Divković 3, Vražalić 2, Savić 5, Mesarić. Trener: Irfan Smajlagić;
GORAŽDE: Šehović, Bukva 3, Biljaka 2, Martić 5, Građan 1, Glavonjić, Bezdrob, Dedović 2, Delić 9, Savić, Fidahić 2, Halilović, Pilav, Džananović, Žiga, Grbić 1. Trener: Milanko Savić;