Remi Hrvatske i Bosne i Hercegovine u Poreču - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Remi Hrvatske i Bosne i Hercegovine u Poreču

Remi Hrvatske i Bosne i Hercegovine u Poreču

Uroš Samardžić

Rukometaši Hrvatske i Bosne i Hercegovine remizirali su 33:33 (18:17) u utakmici drugog kola „Croatia kupa“ koji se igra u Poreču. Izabranici Lina Červara su imali minimalnu prednost nakon 30 minuta borbe, u drugom poluvremenu stigli i do „+4“, ali je na kraju Senjamin Burić svoju reprezentaciju doveo do nerešenog ishoda.

Utakmica vredne pažnje, u ritmu Evropskog prvenstva, viđena je u dvorani „Žatika“ u Poreču, gde se bukvalno 60 minuta igralo u visokom ritmu, gol za gol. Hrvatska je u prvom poluvremenu imala najviše gol prednosti, a sa istom je i otišla na obaveznu pauzu. Ista slika viđena je i u drugih 30 minuta, a činilo se da je Hrvatska u poslednjih deset minuta, kada je stigla do maksimalnih „+4“ (32:28),  uspela da slomi otpor Bosne. Međutim, usledila je serija 3:0 gostiju, koji su prišli na gol zaostatka, a u poslednjih nekoliko sekundi preko kružnog napadača Burića došli i do izjednačenja – 33:33. Taj rezultat, ostao je na snazi do kraja utakmice.

Hrvatska: Šego 3 odbr, Ašanin 2 odbr, Karačić 7, Stepančić 4, Cindrić 4, Horvat 3, Musa 3, Ravnić 3, Šipić 3, Martinović 2, Mandić 2, Mamić 1, Šarac 1

BiH: Burić 11 odbr, Panić 10, Karačić 5, Terzić 4, Ovčina 3, Haseljić 3, Vranješ 3, Burić 2, Prce 2, Vegar 1

Bosna i Hercegovina je u petak poražena od Katara 30:27 (13:15), dok će Hrvatska poslednji meč uoči odlaska na EURO 2020 odigrati u nedelju, od 16:50h protiv selekcije sa arabijskog poluostrva.

Evropsko prvenstvo počinje 9. januara, Hrvatska je u grupi A sa Srbijom, Crnom Gorom i Belorusijom. BiH se nalazi u grupi D, i imaće izuzetno težak zadatak protiv Francuske, Norveške i Portugala.