SEHA: Drugi trijumf Spartak Vojputa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Drugi trijumf Spartak Vojputa

SEHA: Drugi trijumf Spartak Vojputa

U duelu novajlija u SEHA Gasprom ligi, Spartak Vojput je slavio na svom terenu protiv Maks Strumice 26:18 (13:8). Subotičani su i do drugog trijumfa u takmičenju stigli u „Dudovoj šumi“, protiv makedonskog viceprvaka koji još uvek nije osetio slast pobede. Poslednji priključak, izabranici Marjana Andonova imali su u 35. minutu, ali su „Putari“ ubrzo stvorili nedostižnu prednost.

Gosti su održavali egal do 19. minuta, kada je bilo 6:6. Ipak, momci Branislava Zeljkovića su poslednju trećinu prvog poluvremena dobili sa 7:2, i sa lepom prednošću otišli na odmor.

Početkom nastavka, iskusni Čanturija i Pecakovski uspevaju da približe svoj tim rivalu, ali je Bojan Županjac uzeo stvari u svoje ruke i serijom golova odvojio Spartak na 20:15. Strumičanima do kraja nije bilo povratka.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Županjac sa šest golova, dva više od Lojaničića. Kod gostiju, Čanturija je bio najbolji sa šest pogodaka.

Za vikend se igra samo jedan meč regionalnog takičenja, Tatran Prešov u subotu od 18 h dočekuje Borac m:tel.