SEHA GAZPROM SSL: Srpski derbi pripao Vojvodini! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA GAZPROM SSL: Srpski derbi pripao Vojvodini!

SEHA GAZPROM SSL: Srpski derbi pripao Vojvodini!

2 komentari

Srpski derbi u SEHA GAZPROM SSL pripao je novosadskoj Vojvodini, koja je savladala Partizan 21:20 (11:9). Kao i na otvaranju regionalnog takmičenja, Novosađani su se namučili sa najvećim rivalom na domaćoj sceni. Crno-beli umalo nisu kaznili opuštanje Novosađana, koji su u 45. minutu imali velikih +6, 18:12, ali su bosanskohercegovačke sudije Šatordžija i Pandžić izrasle u prave junake meča i,  čini se, svojoj odlukom da ponište gol Mijaila Marsenića u poslednjoj sekundi, uspele da upropaste isti. Stameni pivotmen Partizana, postigao je gol za izjednačenje pored bloka Novosađana u poslednjoj sekundi meča, ali su sudije videle njegov skok, koji se nije mogao videti na TV snimku.

STATISTIKA

No, vratimo se igračima. Vojvodina je junaka meča imala u Bojanu Peroviću, koji se pokazao kao dobra zamena za Miroslava Kocića, odbranivši 21 loptu. Meč je počeo traljavo, sa mnogo loših napada i tehničkih grešaka, obeležen i povredom mladog beka Partizana Andrije Đuričića, koji je iznet sa terena u trećem minutu.

Prvi gol je pao tek posle šest minuta, a bio je delo Vanje Ilića. Na prvi gol Novosađana, čekalo se još četiri, a stigao je preko Pušice i to posle tajm-auta Dragana Kukića. Crno-beli su dobrom odbranom uspevali da neutrališu bekove Novosađana, a to je sve potrajalo do nekog 20. minuta, kada na scenu stupa Uroš Elezović sa dva vezana gola, povezana dobrim intervencijama Perovića. Do kraja poluvremena, Vojvodina preko Šipke dolazi do 10:7.

SA dobrom odbranom, nastavio je domaći tim i na startu drugog poluvremena. Poveli su Novosađani 14:9, pa velikih 18:12 u 45. minutu, kada su odjednom stali. Danak opuštanju, umalo nije plaćen. Zakazao je ponovo napad, na novi gol se čekalo 10 minuta, a do tada je Partizan uspeo da se vrati u meč golovima mladih Kukića i Radovanovića, sve do pogotka Vanje Ilića za 19:19 u 55. minutu.

Elezović i Stanković, odveli su Vojvodinu na 21:19, smanjio je Matičić na 21:20, a Novosađani ušli u poslednji minut sa napadom i dva igrača manje. Napad je trajao do 10 sekundi pre kraja, kada su sudije dosudile pasivno, a Partizan, brže-bolje preneo loptu na polovinu protivnika. Usledio je faul Elezovića za crveni karton, kao i šut iz deveterca za nerešeno. Marsenić se nakrivio, našao rupu pored bloka i pogodio, ali su sudije videle da je skočio i poništile gol.