SEHA liga: Vardar stao na +15 protiv Železničara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Vardar stao na +15 protiv Železničara

SEHA liga: Vardar stao na +15 protiv Železničara

Stefan Branežac
2 komentari

Aktuelni šampion SEHA lige, skopski Vardar, nastavio je seriju nepobedivosti i na startu nove sezone. U drugom kolu regionalne lige, ubedljivo je savladan niški Železničar rezultatom 35:20 (14:11), pa je tim iz Makedonije trenutno na 28 utakmica bez poraza u ovom takmičenju.

VARDAR – ŽELEZNIČAR 1949 35:20 (14:11)

SC „Jane Sandanski“

Sudije: Ražnatović – Pavićević (Crna Gora)

VARDAR: Nedanovski 1, Popovski 4, Krištopans 4, Moraeš 4, Karačić 3, Skube 3, Kalaraš 3, Čupić 4, Dibirov 4,  Šiškarev, Borozan 1, Vojvodić, Kiseljev 4, Milosavljev 11 odbrana, Miševski, Kizić,

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević 10 odbrana, Janković, Milovanović 2, Sretenović, Mađar, Lazić, Milosavljević, Spasić 2, Savić 1, Babić, Jevtić 6, Damjanović 1, Ćeranić, Kljajić 3, Banduka 4, Knežević 1

SEMAFOR: 1:3 (5.) 5:9 (15.) 8:10 (18.) 14:11 (30.) 18:11 (35.) 18:14 (38.) 35:20 (60.)

Pružio je Roberto Garsija Parondo od starta meča priliku rekovalescentima Borozanu i Karačiću, dok su zbog povreda ovaj meč propustili kapiten Stoilov i Sergej Gorbok, koji će biti van terena duži vremenski period. U sastavu Železničara ni na ovom meču nije bio povređeni desni bek, Predrag Vejin.

Potpuno drugačija slika niškog tima u prvih 20 minuta susreta, u odnosu na debi u regionalnom takmičenju protiv Vojvodine. Iskoristili su izabranici Veselina Vujovića slabiji start Vardara, raspoložen je na golu bio crnogorski internacionalac Mihaljević, a neumoljiv iz kontra napada krilni igrač Pavle Banduka. Dirigovao je igrom Železničara srednji bek Knežević, sjajno je proigravao na crti Jevtića i Damjanovića, pa je srpski vicešampion nakon 15 minuta susreta imao +4 na svom kontu, 5:9.

Trebalo je Vardaru 15 minuta da dođe do svoje igre. Milosavljev je počeo da zaustavlja udarce igrača Železničara, a makedonski tim je postepeno topio prednost rivala. Predosetio je Veselin Vujović u 20. minutu da bi moglo doći do pada u igri njegove ekipe, zatražio je tajm-aut, uprkos vođstvu 9:11. Ispostavilo se da je iskusni strateg bio u pravu. Nakon gola Milovanovića deset minuta pre kraja prvog poluvremena, niški tim nije uspeo da nađe put do mreže rivala. Na drugoj strani, raspucali su se aktuelni šampioni SEHA lige, predvođeni Krištopansom prave seriju 6:0, pa se na odmor otišlo sa 14:11 u korist Vardara.

Pravio je razliku na startu drugog dela igre Dejan Milosavljev svojim odbranama, nastavili su igrači Vardara u istom ritmu u fazi napada, nakon prvih pet minuta nastavka došli su do najvećih +7, 18:11. Bio je primoran strateg niškog tima Veselin Vujović da uzme tajm-aut, na sebi svojstven način podigao je moral ekipi koja je odgovorila serijom 3:0, pa je nakon 38 minuta na semaforu stajalo 18:14. Velike oscilacije u igri Železničara mogle su se videti i na ovom susretu. Nova velika serija Vardara 7:0 rezultovala je vođstvom makedonskog šampiona +12, 30:18. Poslednji minuti susreta nisu doneli previše uzbuđenja, domaći sastav je „igrao za publiku“, dok je Železničar pokušao da ublaži poraz. Na kraju, ubedljiva pobeda Vardara 35:20.

Čak šest igrača makedonskog šampiona upisalo se četiri puta u listu strelaca, Popovski, Krištopans, Moraeš, Dibirov, Čupić i Kiseljev. Najefikasniji u taboru niškog tima bio je kružni napadač Vladimir Jevtić sa šest pogodaka, dok je četiri postigao Pavle Banduka.

U sledećem kolu SEHA lige Vardar će na gostovanje u Slovačku, Tatran Prešovu, dok Železničar na svom terenu dočekuje Meškov Brest.