SEHA: Nexe i Steaua do novih pobeda - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Nexe i Steaua do novih pobeda

SEHA: Nexe i Steaua do novih pobeda

Dva meča SEHA Gazprom lige u sredu prošla su u znaku domaćina.

Našički Nexe slavio je nad Vojvodinom 29:23 (15:9) i ostao u trci za plasman na Final4. Našičani su držali rezultat pod kontrolom od početnih 2:3 za Novosađane, koji su pružili solidan otpor, bili u igri do 24:21 šest minuta pre kraja, ali više nisu mogli.

Najefikasniji kod pobednika bio je Mario Buvinić sa devet golova, dok je dva manje za srpske šampione postigao Miloš Grozdanić.

Steaui je u Bukureštu bilo potrebno 30 minuta da shvati da neće moći da se prošeta protiv Izviđača 36:32 (16:19). Vodili su gosti golovima raspucanog Kaluđerovića koji je u stopu pratio Krstu Miloševića (po 6 u prvom poluvremenu) do odmora. Podigli su Rumuni nivo odbrane u drugom delu, Vegar i Humet su doneli novi kvalitet i preokret se desio…