SEHA: Remi u srpskom derbiju, Nekse namučio Vardar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Remi u srpskom derbiju, Nekse namučio Vardar

SEHA: Remi u srpskom derbiju, Nekse namučio Vardar

U sredu uveče su odigrana dva meča  SEHA Gasprom Lige. U Novom Sadu, vojvođanski derbi završen je bez pobednika, Vojvodina – Spartak Vojput 27:27 (12:12) (1. kolo) i Vardar – Nekse 31:28 (13:10) (7. kolo).

„Putari“ su do prvog boda u debitantskoj sezoni došli golom Bojana Županjca pet sekundi pre kraja. Do poslednje šestine meča, Vojvodina je ostavila nešto bolji utisak i delovala kao tim koji zaslužuje pobedu, ali su momci Branislava Zeljkovića serijom 4:0 izjednačili na 23:23.  Novosađani su početkom nastavka stvorili velikih 18:13, ali nisu uspeli da uspešno privedu meč kraju.

Pralica je doveo domaćima u vođstvo u poslednjem minutu, ali je Županjac pogodio za bod. Najefikasniji u timu Nikole Markovića bili su Rastvorcev i Orbović sa po sedam golova, dok je Rakocija na drugoj strani pogodio osam puta.

U Skoplju, Vardar je opravdao ulogu apsolutnog favorita protiv Neksea, 31:28, ali su Našičani pokazali zube moćnom rivalu.

Posle početnog vođstva domaićih od 5:2, Nekse je neočekivano preuzeo konce igre u svoje ruke i poveo sa 8:6, potom 10:8, ali je Vardar zahvaljujući promeni odbrane na 5-1 poluvreme okončao serijom 5:0 i prednošću od 13:10.

Prvi deo nastavka u potpunosti je pripao crveno – crnima, koji su u 44. minutu vodili sa 23:16.

Ipak, „Gromovi“ se nisu predali. Zahvaljujući maestralnom Perici Leliću, koji je zaustavio tri sedmerca, Nekse velikom serijom stiže do 24:22, ali je tim Raula Gonzalsa uspeo da dobrom odbranom odbije nalet protivnika i ubeleži novi trijumf.

Najefikasniji kod pobednika bili su Lacković, Karačić, Dibirov, Dujšebaev, Gorbok i Šiškarev. Svi oni postigli su po četiri gola, a Šterbik je 17 puta odbranio svoj gol. Na drugoj strani, istakli su se Nuić i Halilković sa po pet pogodaka.