SEHA: Sigurne pobede Zagreba i Meškova - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Sigurne pobede Zagreba i Meškova

SEHA: Sigurne pobede Zagreba i Meškova

U oba nedeljna meča SEHA Gasprom lige, domaćini su ostvarili sigurnu i očekivanu pobedu. PPD Zagreb je ubedljivo savladao srpskog viceprvaka Spartak Vojput rezultatom 36:22 (19:13), dok je Nekse pružio jači otpor favoritu u Belorusiji, ali nije uspeo da izbegne poraz od Brest Meškova, 31:26 (15:11).

Zagreb je već u uvodnim minutima počeo da stvara prednost protiv Subotičana. Posle serije od 4:0, za koji je najzaslužniji Lovro Mihić sa tri pogodka u tom periodu, domaćin je poveo sa 12:6, a igrao se tek 17. minut. Tu prednost, izabranici Veselina Vujovića su sačuvali do odmora, a u nastavku je povećavali iz napada u napad, pa je u 46. minutu na semaforu pisalo 27:15. Osim golmana, jedino se Tonči Valčić nije upisao u strelce kod pobednika. Najefikasniji su bili Mihić i Stepančić sa po šest golova, ispred Horvata sa pet. U poraženom taboru, istakli su se Županjac sa pet i Rakocija sa četiri.

Meškov Brest je imao dosta problema sa drugom timom Hrvatske. „Gromovi“ su odlično startovali i poveli sa 6:2, golom Halilkovića u 12. minutu. Ipak, nije dugo trebalo domaćinu da preokrene rezultat. Usledio je snažan odgovor u vidu serije 11:3, za vođstvo od 13:9, posle gola Atmana u 26. minutu. Delovalo je tada da će favorit rutinski odraditi posao do kraja, ali se rukometaši Neksea nisu dali.

Božić Pavelić, Zrnić i Nenadić postižu četiri gola u nizu za svoj tim i dovode ga na minimalni zaostatak, 20:19 u 41. minutu. Igralo se gol za gol do 46-og, kada beloruski prvak kreće u odlučujući nalet. Stojković, Atman, Kristopans i Babičev postižu golove za 29:24, šest minuta pre kraja, i time rešavaju pitanje pobednika.

Po osam golova, uz stoprocentan učinak, postigli su Stojković i Atman, a jedan manje Danis Kristopans, koji je dva puta bio neprecizan. Na drugoj strani je Nuić bio najraspoloženiji sa šest golova, dva više od Barišića Jamana.