SRLS: Sloga prekinula Zvezdinu seriju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Sloga prekinula Zvezdinu seriju

SRLS: Sloga prekinula Zvezdinu seriju

U derbiju 7. kola Super lige Srbije, Sloga je savladala Crvenu zvezdu u Šumicama rezultatom 28:26 (14:12). Gosti su naneli Beograđanima prvi poraz u šampionati i izjednačili se sa njima na vrhu tabele. Takođe, Požešani su prekinuli niz Peruničićevog tima od pet uzastopnih pobeda. Posle sedam rundi, prvo mesto dele Crvena zvezda, Sloga i Metaloplastika sa po 11 bodova.

Crvena zvezda – Sloga 26:28 (12:14)

Beograd – Dvorana: Šumice. Gledalaca: 300. Sudije: Mošorinski (Novi Sad), Pandžić (Zrenjanin).

Sedmerci: Crvena zvezda 3 (3), Sloga 5 (5). Isključenja: Crvena zvezda 6, Sloga 6 minuta.

Crvena zvezda: Šotić 2, Bojičić, Radosavljević 4 (1), Dragutinović 7 (2), Vokši, Damnjanović, Gačević 4, Rodić, Antelj, Zlatanović, Todorović 2, Mandić 3, Babić 4, Damjanović, Leovac, Milutinović.

Sloga: Raković, Žarković, Milićević 2 (2), Jestrović, Andrejević, Delibašić 4, Stojčić, Krsmančić 5, Milenković, Žegarac 5, Grujičić, Pavlović 1, Kaltak 4, Mirić 7 (3), Dimitrijević, Laković

Crvena zvezda je, najviše zahvaljujući Babiću i Šotića održavala prednost od dva gola većim delom prvog poluvremena.  U finišu tog perioda, Sloga preuzima stvari u svoje ruke i golom Mirića dolazi do prednosti od 12:11.

Domaći su loše ušli u nastavak, što su momci Slaviše Lakovića iskoristili da steknu ozbiljnu prednost. Posle dva realizovana sedmerca Milićevića, na semaforu je pisalo 18:25.

Tada su crveno – beli zaigrali znatno angažovanije u odbrani, što je rezultiralo serijom od 5:0, uz tri gola mladog Gačevića, pa je u 56. minutu bilo 23:25. Ipak, dramu je sprečio Delibašić, pogodkom za 23:27.

U preostala dva nedeljna meča, domaćini nisu imali puno problema da ubeleže trijumfe.