SEHA: Spartak rešio Strumicu - Nexe bolje od Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Spartak rešio Strumicu – Nexe bolje od Vojvodine

SEHA: Spartak rešio Strumicu – Nexe bolje od Vojvodine

Rukometaši Spartak Vojputa izvojevali su prvu pobedu na gostovanjima u SEHA GAZPROM ligi. Fenjer će ove sezone definitivno ostati u rukama Maks Strumice, koja je u sezoni nadogradnje doživela raspad igračkog kadra. Na kraju, u hali „Kale“ u Skoplju, Subotičani su bili ubedljivi – 31:23 (12:16) posle velikog preokreta u drugih 30 minuta. Od 17:13 domaćina, tim Branislava Zeljkovića napravio je seriju 13:2 i rešio pitanje pobednika predvođen sjajnim Borislavom Ljubojevićem, strelcem 10 golova. Na drugoj strani, Igor Milosavljević je sedam puta bio precizan

Slavonsko-vojvođanski derbi odigran je u Našicama, gde je Nexe savladao Vojvodinu 32:27 (14:12). Srpski šampion je bio bolji takmac u uvodnih 20 minuta, vodio 11:9, da bi se tim Zdenka Kordija „probudio“ u nastavku i sredinom drugog poluvremena došao do rekordnih +8 – 24:16. Marin Vegar je sedam puta bio precizan za pobednike, Martin Juzbašić je odbrani 13 šuteva gostiju, kod kojih je Nikola Arsenić bio prva violina sa osam golova.

1.Vardar131012427 : 35331
2.MVM Veszprem10910333 : 21628
3.PPD Zagreb12903372 : 28827
4.Tatran Prešov13904415 : 33927
5.Meshkov Brest11704338 : 28821
6.Nexe13706362 : 34921
7.Vojvodina153210387 : 48311
8.Borac m:tel13319328 : 40610