SEHA: Strumica na -29 u Zagrebu - Nexe "2 od 2" na srpskoj turneji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Strumica na -29 u Zagrebu – Nexe „2 od 2“ na srpskoj turneji!

SEHA: Strumica na -29 u Zagrebu – Nexe „2 od 2“ na srpskoj turneji!

Dva meča SEHA GAZPROM lige odigrana su u subotu. PPD Zagreb je samo dva dana nakon velike pobede nad Kilom u EHF Ligi šampiona, dočekao makedonsku MAKS Strumicu, koja se igrom i rezultatom pošteno osramotila – 42:13 (21:6). Suvišan je svaki komentar za meč koji je otvoren serijom 9:1, a na isteku 49. minuta u „Kutiji šibica“ na semaforu je stajalo 37:7…

Kvalitetniji rukomet je viđen u subotičkoj „Dudovoj šumi“ gde je našički Nexe položio na pleća Spartak 32:26 (13:13) boljom igrom u drugom poluvremenu. Našičani su pre desetak dana slavili u Novom Sadu, pa su tako srpsku turneju u okviru SEHA GAZPROM lige završili na 100%. Posle ujednačenog prvog dela, prvi put na +3 na meču gosti su se odvojili u 41. minut golom Zrnića. Od tog trenutka, Subotičani više nisu uspeli da se vrate u meč, a serija golova Barišić-Jamana, doprinela je da otpor domaćina bude slomljen par minuta pre kraja – 30:23…