SEHA: Vardar lako i sa Tatranom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar lako i sa Tatranom

SEHA: Vardar lako i sa Tatranom

I u četvrtom meču ove sezone SEHA Gasprom lige, Vardar je sačuvao stoprocentan učinak. Tim iz Skoplja nije imao problema sa Tatran Prešovom na svom terenu, 39:32 (23:13). U duelu do sada neporaženih timova, tim Raula Gonzalesa je naneo prvi poraz Slovacima u takmičenju.

Španski trener je počeo meč bez Šterbika, Karačića i Toskića, dok Gorbok nije ulazio u igru iako je bo u protokolu.

Sam početak meča nije nagoveštavao lak trijumf crveno – crnih. Gosti su furiozno počeli, vodili sa 3: i 6:4. Sredinom prvog poluvremena, Gonzales je promenio kompletnu prvu postavu, pa je Vardar jakom odbranom i kontra napadima načinio seriju od 6:1, kojom je preuzeo kontrolu rezultata. Strahinja Milić je dao pravi doprinos u golu, a u kontra udarima je neumoljiv bio Manaskov. Razlika je rasla iz časa u čas, do poslednjeg napada u prvom poluvremenu kada je Dujšebaev razliku učinio dvocifrenom, 23:13. U nastavku, makedonski šampion je lako održavao nedostižnu prednost.

Manaskov je bio najefikasniji akter meča sa osam golova, dok je Dereven postigao sedam. Po četiri puta pogađali su makeda, Dujšebaev i Dibirov. U poraženom taboru, istakao se Sadovi sa sedam pogodaka, dva više od Antla i Petroa. Sledećeg utorka, Vardar gostuje Spartak Vojputu u Subotici. Tatran Prešov svoj sledeći meč u SEHA Gasprom ligi igra u četvrtak, 8. oktobra, kada dočekuje Vojvodinu.