SEHA: Vardar preživeo Nexe, na F4 kroz iglene uši! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar preživeo Nexe, na F4 kroz iglene uši!

SEHA: Vardar preživeo Nexe, na F4 kroz iglene uši!

Imali su momci Hrvoja Horvata šest sekundi nakon tajm-auta da postignu gol i naprave senzaciju, ali je Vardar ipak uspeo da se izvuče, kroz iglene uši odbrani minimalnu prednost ostvarenu u Našicama zahvaljujući više postignutih golova u gostima, i plasira se na fajnal-for SEHA Gasprom Lige koji je narednog vikenda na programu u Zadru.

VARDAR – NEXE 25:26 (13:13) (prvi meč 29:28)

VARDAR: Ristovski 9 odbrana, Kizić – Valčak 3, Jagurinovski 2, Disinger 5, Jotić 2, Kalaraš 1, Gadža 2, Čupić 5, Taleski 1, Dibirov 1, Vujin 1, Vekić 2

NEXE: Car 10, Radovanović – Mileta 1, Buvinić 4, Jelinić 2, Vida 1, Severec 1, Pešić 5, Kević 2, Rodin 1, Jaganjac 8, Pribetić 1

Prazne tribine SC Jane Sandanski svedočile se velikoj drami u finišu – delovalo je da će Nexe uspeti da izbaci šampiona nakon rafalne paljbe Halila Jaganjca i vođstva od 23:20, 24:22 i 25:23 u samom finišu, ali je Valčak sa dva gola, drugim šest sekundi pre kraja, uspeo da izvuče crveno-crne iz vrlo neugodne situacije.

Prvih 20 minuta proteklo je u igri gol za gol, uz minimalnu prednost Vardara, pre nego što su ga Kalaraš, Disinger i Jotić odveli na opipljivih 11:8. U finišu poluvremena proradili su Pribetić i Mileta, potom Buvinić i Kević, pa je ta prednost anulirana do odlaska na odmor.

Novi nalet domaćina, prednost od 16:14 i promašen zicer Taleskog koji još jednom okreće situaciju, i nagoveštava dramu. Tada je Ristovski sprečio goste da povedu, ali su i njegovi saigrači bili neprecizni, pa su mreže mirovale par minuta, pre nego što je Rodin konačno pogodio za 17:18. „Vadio“ je iskusni čuvar mreže Vardara svoj tim i čuvao od većeg problema dokle god je mogao, ali su uproni „Gromovi“uspeli da preko svoj+g najubojitijeg oružja dođu na korak od iznenađenja i plasmana na završni turnir. Ipak, prvaku Evrope se ukazao Patrik Gustav Valčak na pragu eliminacije i sačuvao mu priliku da brani trofej u Zadru.