SEHA: Voša lako sa Kinezima, Eurofarm deklasirao Metaloplastiku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Voša lako sa Kinezima, Eurofarm deklasirao Metaloplastiku

SEHA: Voša lako sa Kinezima, Eurofarm deklasirao Metaloplastiku

U sudaru makedonskih i srpskih vicešampiona, Eurofarm Rabotnika i šabačke Metaloplastike u Bitolju, nije bilo dileme – 32:21 (15:8). Od samog starta motivisani sastav Stevčeta Alušovskog, rešen da se vrati na pobednički kolosek posle dva poraza na startu EHF Lige šampiona, sklopio je odbranu tako sa Nikolom Mitrevskim na golu, da su mladi srpski igrači u dresu Metaloplastike, imali problema da nađu put do mreže. Sa raspoloženim Lovrom Jotićem (8), prednost je rasla iz minuta u minut, da bi par minuta pre kraja dostigla rekordnih +13 – 32:19.

Najefikasniji pored hrvatskog internacionalca bio je Vladislav Ostrouško sa pet golova, uz odličnog Mitrevskog na golu (12 odbrana). U timu Veselina Vukovića, jedina svetla tačka bio je pivotmen Dejan Babić, nepogrešiv sa svoje pozicije (6/6).

Da je ozbiljno shvatila svog rivala Univerzitet Peking, novosadska Vojvodina pokazala je već u uvodnih par minuta vođstvom 0:4 (7.) koje je nagovestilo krajnji ishod 21:28 (10:15) i drugu pobedu srpskog šampiona u regionalnom takmičenju. Junak Super Kupa, Svetislav Verkić, ponovo je bio odličan sa 12 odbrana, a stigao je i da postigne tri gola. Najefikasniji su bili Stefan Ilić sa šest, odnosno, Strahinja Stanković sa pet golova.