SEHA: Zagrebački brzi voz protutnjao Banjalukom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagrebački brzi voz protutnjao Banjalukom!

SEHA: Zagrebački brzi voz protutnjao Banjalukom!

Znalo se ko je favorit i pre susreta, ali su ljubitelji rukometa u „Boriku“ očekivali malo neizvesniji duel dva evropska šampiona. Na kraju, ništa od toga, PPD Zagreb je počistio domaći Borac 35:21 (17:12) i nastavio uspešan niz u SEHA GAZPROM ligi. Od samog starta video se jači protivnik, a mrežu Tibora Ivaniševića najčešće je punio bivši član Borca, sada pivotmen Zagreba, Stanko Sabljić (7). Već u 28. minutu, Zagrepčani su bili na +7, jasno nagovestivši svoje ambicije u večerašnjem meču.

Ni drugi deo ništa bolje nije doneo po pitanju domaćina na čijoj je klupi po prvi put sedeo bivši trener Zagrepčana iz vremena osvajanja SEHA lige, Boris Dvoršek. Na golu Zagreba briljirao je Ivan Stevanović sa 23 uspešne intervencije. Do +10 došlo se u 51. minutu na 29:19…

Pored Sabljića, Luka Šebetić je šest puta bio precizan u timu pobednika, dok su domaće predvodili Trivundža i Čelić sa po četiri gola.

1.Vardar5500178 : 14015