Težak udarac: PPD Zagreb ispustio bodove protiv Alborga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Težak udarac: PPD Zagreb ispustio bodove protiv Alborga

Težak udarac: PPD Zagreb ispustio bodove protiv Alborga

I treći put u novoj sezoni EHF Lige šampiona, rukometaši PPD Zagreba napustili su teren pognutih glava, iako su prikazali svoju najbolju igru od početka nadmetanja. Ipak, to nije bilo dovoljno protiv Alborga, koji je u finišu napravio preokret i slavio pred praznim tribinama Arene – 26:27 (15:12).

Domaći su u prvom poluvremenu preneli na teren skoro sve taktičke zamisli koje je najavljivao Vori – bez tehničkih grešaka uz odličnu odbranu i dobro trčanje kojim su sprečili najjače oružje rivala, igru u tranziciji. Međutim, igrači danskog prvaka su u nastavku ipak uspeli da u važnim trenucima nametnu svoj ritam, pronašli su način da naude zoni Zagreba, dok je napad domaćina potpuno otupeo u samom finišu utakmice. Tim Igora Vorija nije imao dovoljno snage za samu završnicu, pa ni za poslednji napad u kojem su mogli izvući remi, pošto nisu uspeli ni da upute šut na gol nakon nepreciznog pasa na crtu.

Alborg je sada na čelu Grupe B sa maksimalnim učinkom iz tri kola, dok je PPD Zagreb na dnu, bez poena. Tim Igora Vorija ne može puno čemu da se nada ni u narednoj rundi, pošto gostuje jednom od najvećih favorita za osvajanje takmičenja, Barseloni.

PPD ZAGREB: Ašanin, Jandrić – Božović 7, Vuglač 6, Mandić 5, Hrstić 3, Šipić 2, Matanović 1, Stojnić 1, Laljek 1

ALBORG: Agefors, Gade – Jul-Lasen 8, Jensen 6, Kristiansen 3, Sandel 3, Samuelson 3, Marčer 2, Melgard 1, Kristensen 1

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 3:1, pa 4:2, 6:4. Zagreb je do prve prednosti stigao u 13. minutu igre (7:6), a 10 minuta kasnije prvi put je imao i dva gola plusa (13:11), da bi na odmor otišao sa maksimalnih +3 (15:12). Domaći su održavali pogodak ili dva prednosti sve do 49. minuta kada su Danci poravnali na 23:23. Egal je bio do isteka 58. minuta kada je Alborg prvi put poveo u nastavku, što se ispostavilo dovoljnim za trijumf gostiju.