Iznenađenje u Skoplju: Vejin pogodio za pobedu Nexea nad Vardarom! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Iznenađenje u Skoplju: Vejin pogodio za pobedu Nexea nad Vardarom! (Video)

Iznenađenje u Skoplju: Vejin pogodio za pobedu Nexea nad Vardarom! (Video)

U prvom meču nove edicije SEHA Gazprom lige, Nexe iz Našica napravilo je iznenađenje savladavši u gostima ekipu Vardara 24:25 (11:13).

Posle puno preokreta, velike borbe i još veće drame u finišu, gosti su osvojili sva tri boda pogotkom Predraga Vejina u poslednjem minutu. Vardar je imao poslednji napad i priliku da izbori remi, ali su se „Gromovi“ maestralno odbranili i poneli čitav plen za Našice.

Tako je zvanični debi novog trenera makedonskog šampiona, Davida Davisa, prošao neslavno.

RK Vardar 1961 – RK NEXE 24:25 (11:13)

RK Vardar 1961: Ristovski (1 obrana), Stoilov 1, G. Nyokas 3, Walczak 2, Morales 5, Georgievski 3, A. Nyokas 1, Tomovski (6 obrana), Diallo, Czuwara, Toto, Gadža, Taleski 2, Dibirov 5, Djukić 5, Mishevski

RK NEXE: Kuzmanović 1 (7 obrana), Bakić, Barišić Jaman, Vejin 1, Radovanović (5 obrana), Jelinić 4, Vida, Blažević, Velkavrh 2, Severec 2, Tomić 1, Melić 6, Jaganjac 5, Kavčič 2, Markušić 1, Pribetić

Sedmerci: Vardar 4/4; NEXE 3/4

Isključenja :  6 minuta (Morales 2′, A. Nyokas 2′, Diallo 2′); NEXE: 12 minuta (Vejin 2′, 2′, Blažević 2′, 2′, Velkavrh 2′, Severec 2′)