Metaloplastika savladala Bosnu u atmosferi za pamćenje - Tatran lako sa Izviđačem - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Metaloplastika savladala Bosnu u atmosferi za pamćenje – Tatran lako sa Izviđačem

Rukometaši Metaloplastike, nastavili su sa dobrim igrama u novoj sezoni, zabeleživši petu pobedu u šestom ovosezonskom meču (Super liga i SEHA) nad šampionom BiH, Bosnom iz Sarajeva 25:22 (12:10). U predivnoj atmosferi hale “Zorka” koja je podsetila na osamdesete, kada su tribine bile pune i skandiralo “Plavi, plavi”, Šapčani su zahvaljujući dobroj odbrani, koja je u potpunosti neutralisala bekovsku liniju gostiju, došli do nove pobede na domaćem parketu. Kod domaćih, Miloš Mitrović je bio najbolji sa šest golova, uz Bogdana Medurića i Luku Mitrovića (po 5), koji je postigao važne golove na kraju. U redovima ekipe Irfana Smajlagića, Vražalić je postigao šest, Međić pet, ali je epitet najboljeg poneo raspoloženi Edin Tatar sa 16 odbrana.

METALOPLASTIKA ZK – BOSNA BH GAS 25:22 (12:10)
Šabac
Hala “Zorka”
Gledalaca – 2000
Sedmerci: 2/2   4/5
Isključenja: 4 min – 4 min
Sudije: Mrvica i Murinović (
METALOPLASTIKA:  Rajičić 12 odbrana, Živanović, Aleksić, Krečković, Novaković, Dragaš 3, L. Mitrović 5, M.Mitrović 6, Medurić 5, Grujičić, Karanović 2, Marjanović 3(2), M.Marković 1, Arsić, Vidaković, Teodorović
BOSNA BH GAS: Terza, Martinović tri odbrane, Tatari 16 odbrana, Mesarić 4, Gorenac 2, Vražalić 6(2), Međić 5(2), Tolčić 2, Savić 2, Bašič, Čakić 1, Vujadinović, Haliletović, Raković, Mujanović, Arapović,
IGRAČ UTAKMICE: M.Mitrović (Metaloplastika)
KRETANJE REZULTATA: 2:2 (5.) 5:4 (12.) 7:5 (15.) 9:6 (19.) 10:8 (23.) 12:9 (27.) 14:11 (34.) 14:14 (41.) 15:16 (46.) 19:16 (50.) 22:19 (55.) 24:20 (57.)

Šabački rukometaši, bili su konstantno u vođstvu tokom prvih 30 minuta. Početak drugog poluvremena, donosi pad u igri ekipe trenera Slavka Novakovića. Sarajlije su krenule borbeno u odbrani, podržane sjajnim Tatarom na golu, koji je vezujući par udaraca, vratio svoj tim u život. Metaloplastika je preko odličnog pivota Medurića povela sa 14:11 u 34. minutu, a onda u potpunosti stala. Borbeni Mesarić na “crti” Bosne, koristi dublju zonsku formaciju Šapčana i postiže gol, pravi sedmerac, u nedostatku ozbiljnih bekovskih pokušaja svojih saigrača. Uz pomenutog Tatara, vodi svoj tim do 14:14 u 41. minutu, a tek posle skoro devet minuta posta, levi bek Šapčana, Dragaš, postiže gol za 15:14, povredivši skočni zglob pri doskoku. Kosta Savić i Tarik Međić dovode Bosnu po prvi put u vođstvo 15:16, na početku 46. minuta, što je nakon povrede Dragaša, navodilo na zaključak da će iskusnija ekipa iz Sarajeva ipak rešiti utakmicu u svoju korist. Međutim, u tim trenucima, budi se šabačka publika, a dva Mitrovića, Luka i Miloš, preuzimaju stvar u svoje ruke. Solo akcijama, lucidni Luka Mitrović, preuzima odgovornost, postiže dva važna gola, diže publiku na noge za mini seriju svoje ekipe od 4:0 (19:16), a svoju rolu u tim trenucima ima i mladi Rajičić na golu. Smajlagić traži tajm-aut, ali to ne donosi ništa novo u igri šampiona BiH. Konstantno su do kraja meča, Sarajlije bile u minusu od tri gola razlike. Bez kontranapada, bez lakih golova, bez golova sa bekovskih pozicija, Bosna nije mogla više. Na 22:20 u 55. minutu, oba Mitrovića postižu po gol i tako dovode priču kraju…

SLAVKO NOVAKOVIĆ, trener Metaloplastike:

Bila je ovo zaslužena pobeda nad renomiranim rivalom, učesnikom Lige šampiona. Akcenat nam je bio na igri u odbrani, a uz to, danas je i naš golman Rajičić bio na vrhunskom nivou.

LUKA MITROVIĆ, srednji bek Šapčana:

– Čestitao bih gostima na kvalitetnoj borbi. Nama je bila čast što smo odigrali susret sa učesnikom Lige šampiona. Ova utakmica je dobit za sve nas, mlade igrače Metaloplastike.

DANIJEL RIĐIĆ, tehniko Bosne BH Gas:

– Domaćin je želeo pobedu mnogo više od nas. Odigrali smo loše u jednom period, što nas je koštalo pobede. Bacali smo lopte u prazan prostor, izostale su kontre i polukontre, pa je naš poraz bio neminovan.

TARIK MEĐIĆ, kapiten Bosne:

– Čestitam Šapčanima na zasluženoj pobedi. Ponovo smo imali igru do 55. minuta, kao i u Ligi šampiona protiv Šafhauzena, kada smo počeli da pravimo nerezonske greške

SLOBODAN KAŠIKOVIĆ

TATRAN LAKO SA "SKAUTIMA"

Rukometaši Tatrana su nakon šoka zbog pogibije mladog golmana Bohača, lako savladali Izviđač iz Ljubuškog 39:30 u svom prvom meču pred domaćom publikom u SEHI.

Tatran Prešov – HRK Izvidač Ljubuški 39:30 (16:11)

Prešov, 03.10.2011. godine.

Dvorana "City Hall Prešov". Gledatelja 1500.

Suci: Ivan Mosorinski  i Aleksandar Pandžić (Srbija).

Nadzornik: Stefan Klar (Slovačka).

HC Tatran: Krupa 1, Niroda, Marušák, T. Mažár 1, Kopčo, Hrstka, Mi. Urban 1, Krok 7, Kristopas 7, Drobňák, Radčenko 2, Kukrika 3, Tumidalský, Číp 4, Guzy 1, Antl 12/4.

Trener: Đorđe Rašić.

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić (14 obrana, 2 sedmerca), B. Burić (3 obrane, 1 sedmerca), Miličević 1, Milas, Malinović 6, Zeljić 4, Grbavac 3, S. Burić 5, Matić 3, Boras 1, Vegar, Ilić, Džeba 6, Ereš 1, Tomić.

Trener: Zdenko Grbavac.

Sedmerci: Tatran 7/4, Izviđač 4/2.

Isključenja: Tatran 10, Izviđač 4 minuta.