Metaloplastika upisala prvu SEHA "trojku" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Metaloplastika upisala prvu SEHA "trojku"

Metaloplastika upisala prvu SEHA "trojku"

Rukometaši Metaloplastike Zorka Keramike, uspešno su započeli takmičenje u regionalnoj SEHA Ligi. Pred svojim navijačima, Šapčani su slomili otpor Izviđača 28:22 (13:12) u poslednjih 15 minuta i tako upisali svoju prvu “trojku”. Gosti iz Ljubuškog su se držali u meču, pa i vodili u prvom delu, pre svega zahvaljujući svom raspoloženom golmanu Benjaminu Buriću, koji je u prvih 30 minuta odbranio 13 lopti. Poslednje izjednačenje, viđeno je u 40. minutu pri rezultatu 19:19, a do kraja susreta, gosti postižu samo tri gola, što je i rešilo pitanje pobednika. Odlična odbrana, razbranjeni Arsić na golu i ubojiti Marjanović i Mitrović u napadu, bili su dovoljni za pobedu Šapčana, koji su najboljeg aktera susreta imali upravo u svom reprezentativnom levom krilu, Filipu Marjanoviću, koji je meč završio sa 10 pogodaka.

Metaloplastika Zorka Keramika (Srbija) – Izviđač MI Grupa (BiH) 28:22 (13:12)
Šabac  Hala “Zorka”
Gledalaca – 1250
Sudije: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek)
Sedmerci: 6(4) 6 (4)
Isključenja: 2 minuta / 4 minuta
METALOPLASTIKA ZK: Rajičić sedam odbrana, Arsić devet odbrana, Karanović 3, Živanović, Stančić, Aleksić, Krečković, Marjanović 10(4), Dragaš 4, Medurić 3, Marković, L. Mitrović 7, Grujičić, M. Mitrović 1, Maksimović, Teodorović.
IZVIĐAČ MI GRUPA: Burić 17 odbrana, Tolić jedna odbrana, Milićević, Milas, Matić 6 , Kordić, Ilić 5, Zeljić 3, Boras 3, S.Burić 2, Grbavac 1, Malinović 1, Vegar  1, Džeba, Ereš
Igrač utakmice: Filip Marjanović (Metaloplastika ZK)
Kretanje rezultata: 3:3 (7.) 4:7 (15.) 9:9 (24.) 17:15 (35.) 19:16 (39.) 19:19 (40.) 22:19 (45.) 26:20 (55.)